Берое успя да победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в мач от осмия кръг на Еfbet Лига. В герой за домакините се превърна Абубакар Тунгара, който вкара и двата гола. Нападателят на Берое вече има 6 попадения на сметката си и е само с две по-малко от лидера в голмайсторската листа Ивайло Чочев.

Малко преди края на мача (при 1:0 за Берое) "смърфовете" получиха дузпа, но след преглед с ВАР съдията Васимир Ел-Хатиб я отмени.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Избраниците на Петър Хубчев можеха да открият още в началните секунди. След пас на Стив Траоре Тунгара се оказа на чиста позиция в наказателното поле, но Динко Хоркаш успя да избие. До края на първата част до чисти ситуации за гол не се стигна.

В 60-ата минута Tраоре подаде към Лукас Мартинс, който стреля, но топката срещна лявата греда на вратата на Локомотив (Пловдив). Две минути по-късно домакините ликуваха. Симеон Мечев изрита топката от наказателното поле на Берое в предни позиции, Тунгара овладя и напредна, преодоля Луан и от малък ъгъл се разписа във вратата на Хоркаш, който не се намеси убедително - 1:0.

В 86-ата минута съдията Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Лукас Мартинс срещу Матеус. След преглед с ВАР обаче отмени решението си, като прецени, че няма фаул.

В добавеното време Тунгара подпечата победата на Берое с втори гол - 2:0. Асистенцията и този път беше на Симеон Мечев.

След успеха Берое събра 8 точки и се изкачи на десетото място във временното класиране. Локомотив (Пловдив) е пети с 13 т. "Смърфовете" нямаха загуба в последните си 4 мача в Efbet Лига (3 победи и 1 равенство), но днес си тръгна с празни ръце от Стара Загора. Поражението за тима на Александър Томаш идва точно преди пловдивското дерби с Ботев. Очакваният с голям интерес мач е на 3 септември (събота) от 20:30 часа на "Лаута".

Бившият собственик на Локомотив (Пд) Христо Крушарски изгледа на живо срещата под Аязмото тази вечер. На трибуните на стадион "Берое" беше и Димитър Бербатов.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 2:0
1:0 Абубакар Тунгара (62), 2:0 Абубакар Тунгара (90+3)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
1  Домакините пропуснаха отличен шанс за гол още преди да е изминала една минута. Стив Траоре проби отдясно и комбинира с Абубакар Тунгара, който стреля от движение фронтално срещу Динко Хоркаш, стражът на Локомотив (Пловдив) успя да спаси.
19 - Неточен удар на Карагарен.
32 - Серкан Юсеин отправи изстрел, топката прелетя над вратата на "смърфовете".
41 - Шанс за Локомотив. Боруков изведе Матеус на отлична позиция, изстрелът му премина над вратата.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Изстрел на Боруков е спасен от Иван Караджов.
56  Жълт картон за Петър Хубчев за реплика към съдията Васимир Ел-Хатиб.
60  ГРЕДА! Траоре подаде към Лукас Мартинс, който стреля, но топката срещна лявата греда на вратата на Динко Хоркаш.
62  ГОЛ! Абубакар Тунгара бележи за радост на феновете на домакините - 1:0 за Берое! Симеон Мечев изрита топката от наказателното поле на домакините в предни позиции, Тунгара овладя и напредна, преодоля Луан и от малък ъгъл преодоля Хоркаш, който не се намеси убедително.
86
ДУЗПА за Локомотив (Пловдив). Матеус Силва падна вдясно в наказателното поле на Берое и гостите поискаха 11-метров наказателен удар за фаул на Лукас Мартинс.
87  Жълт картон за Иван Караджов за реплика към съдията.
88  НЯМА ДУЗПА! След преглед с ВАР съдията Васимир Ел-Хатиб отмени дузпата. Берое продължава да води с 1:0.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+3  ГОЛ! Тунгара подпечатва победата на Берое - 2:0! Отново Симеон Мечев изведе нападателя на домакините и той хладнокръвно преодоля Хоркаш за втори път тази вечер.
90+6 - Край на мача. Берое победи Локомотив (Пловдив) с 2:0.

БЕРОЕ: 1.Иван Караджов , 2.Димитър Стоянов, 3.Димитър Пиргов, 15.Георги Динков, 6.Руи Педро, 7.Лукас Мартинс, 16.Симеон Мечев (к) (90+4  4.Валентино Пулиезе), 8.Серкан Юсеин (75  9.Луизиньо), 11.Стив Траоре (82  17.Спас Георгиев), 13.Абел Анисе, 10.Абубакар Тунгара
Резерви: 23.Иван Гошев, 4.Валентино Пулиезе, 9.Луизиньо, 17.Спас Георгиев, 77.Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Лок. Пловдив
ЛОКО (ПД): 23.Динко Хоркаш, 50.Йосип Томашевич, 4.Мартин Паскалев, 3.Луан (68  20.Милош Петрович), 13.Матеус Силва, 14.Димитър Илиев (к) (68  7.Бабакар Дион), 15.Пиер Зебли, 33.Георги Каракашев (71  11.Ивайло Димитров), 9.Бирсент Карагарен (68  34.Петър Витанов), 99.Преслав Боруков , 21.Евандро (83  25.Христо Иванов )
Резерви: 81.Кристиян Томов, 5.Тодор Павлов, 20.Милош Петрович, 25.Христо Иванов, 34.Петър Витанов, 7.Бабакар Дион, 11.Ивайло Димитров
Треньор: Александър Томаш

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия