УЕФА клекна пред ЦСКА и уважи искането на "армейците" да изтеглят за по-ранна дата срещата си от третия квалификационен кръг на Лига Европа. По предварителна програма селекцията на Павел Дочев трябваше да приеме Клифтънвил или Цибалия на 29 юли (четвъртък), но това ще стане на 27-и (вторник).

Причината за искането на ЦСКА е предстоящото вечно дерби с Левски от първия кръг на "А" група, което е на 1 август (неделя).

От щаба на "армейците" информираха, че утре официално ще бъде обявен и началният час на мача от Лига Европа. Първата среща между Клифтънвил и Цибалия завърши с успех 1:0 за северноирландците. Реваншът в Хърватия е този четвъртък.

На Левски пък на 29 юли (четвъртък) предстои гостуване на победителя от двойката Калмар (Швеция) - Дачия (Молдова), завършили 0:0 в първия мач. Така "сините" ще имат по-малко време за възстановяване преди вечното дерби, в сравнение със съперника си ЦСКА. /БЛИЦ