Голът на Уелтън в мача между Левски и Хебър спечели по категоричен начин гласуването за попадение №1 в мачовете от осминафиналната фаза на Купата на България, съобщи Българската професионална футболна лига.

Лявото крило на „сините“ се пребори с конкуренцията своя сънародник от Лудогорец Рик Джонатан, Ловре Кнежевич от Етър, Христо Митев от Арда и Ивайло Чочев от ЦСКА 1948.

Бразилският футболист на Левски печели с убедителна преднина. Той получи 77,33% от гласовете. Неговият подгласник Ивайло Чочев беше предпочетен от 8,17% от участниците във вота.

Припомняме, че Уелтън вкара за 1:1 в първата минута на добавеното време на мача в Пазарджик на 6 декември, а осем минути по-късно бившият играч на Левски Атанас Кабов донесе победата на Хебър.