Черно море и Пирин (Благоевград) завършиха 1:1 в мач от 22-ия кръг на Еfbet Лига. Украинският нападател Евгений Сердюк спаси "моряците" от поражение, вкарвайки изравнителен гол в 69-ата минута. След него играта беше прекъсната за няколко минути и в 78-ата минута съдията Ивайло Ненков потвърди попадението.

Преди това Пирин поведе чрез младока Иван Тасев, който прониза Иван Дюлгеров в 50-ата минута.

Припомняме, че Сердюк се превърна в герой за Черно море преди седмица, когато реализира два гола при успеха с 3:0 над Локомотив (София).

Winbet - победата е емоция! (18+)

Преди началото на мача днес наставникът на варненци Илиан Илиев получи наградата си за Треньор на България за 2021 година.

Тимът му определено може да съжалява, че изпусна трите точки срещу Пирин. Домакините владееха повече топката и създадоха доста опасности пред вратата на Янко Георгиев, но направиха пропуски.

След равенството Черно море е трети в класирането с 36 точки, а Пирин е на десетата позиция с 23.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН 1:1
0:1 Иван Тасев (50), 1:1 Евгений Сердюк (69)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
24  Украинският нападател на Черно море Евгений Сердюк напредна опасно към вратата на гостите, стреля, Янко Георгиев успя да спаси.
26  Отменен гол на Стилиян Николов от Пирин заради засада.
45+4 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
50  ГОЛ! Пирин поведе с попадение на Иван Тасев. Младокът се разписа във вратата на Черно море след извеждащ пас на Станислав Костов.
55  Янко Георгиев спаси удар на Матиас Курьор.
69  Сердюк вкара отблизо, ситуацията ще бъде прегледана с ВАР.
78  ГОЛ! Черно море изравни - 1:1. Украинският нападател Евгений Сердюк вкара отблизо, след като Мазир Сула центрира към далечната греда, откъдето той засече право в мрежата на Янко Георгиев. Играта беше прекъсната за около 8 минути, докато траеше преглеждане на ситуацията с ВАР. В крайна сметка попадението беше зачетено.
90 - Добавеното време е 10 минути.
90+10 - Край на мача.

Черно мореЧЕРНО МОРЕ25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров  (80  7.Родриго Вилела), 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (к), 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 10. Велислав Василев  (46  8.Мазир Сула), 19. Матиас Курьор, 9. Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 8. Мазир Сула, 7. Родриго Вилела, 16. Денислав Ангелов, 39. Николай Златев
Старши треньор: Илиан Илиев

Пирин БлагоевградПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 26. Иван Тасев , 31. Красимир Станоев, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков (к) (64  9.Преслав Йорданов), 17. Спас Георгиев, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев , 6. Юлиян Попев, 29. Станислав Костов
Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Даниел Иванов, 9. Преслав Йорданов, 23. Ивайло Тодоров, 7. Лазар Еринин, 15. Константин Габерски
Старши треньор: Радослав Митревски

Съдия: Ивайло Ненков
Стадион: "Тича", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия