ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) направи домакинско 1:1 с Арда в мач от 30 кръг и спря серията си от три поредни загуби в efbet Лига. За тима от Кърджали пък това е трето последователно равенство. Системата ВАР отново се превърна в главен герой на среща от първенството. В продължение на седем минути беше преглеждана ситуация, при която Арда вкара втори гол, който в крайна сметка беше отменен заради засада.

Началото на двубоя беше за гостите, които стигнаха до няколко опасности пред вратата на „железничарите“. Затова съвсем логично тимът на Александър Тунчев откри резултата в 26-ата минута. Станислав Иванов беше изведен по лявото крило, той напредна и подаде по земя успоредно на голлинията и от границата на вратарското поле Абубакар Тунгара прати топката във вратата на Бубакар Гайе.

В началото на второто полувреме Локомотив имаше претенции за дузпа, след като капитанът Красимир Милошев падна в наказателното поле след съприкосновение с Джуниет Али, но повторенията показаха, че решението на съдията Иво Андреев е правилно. В 67-ата минута домакините изравниха резултата. Селсо Рапосо се освободи от пазача си и центрира отдясно, а в наказателното поле Карлос Франса се разписа с глава.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Само минута по-късно Арда стигна до втори гол. Радослав Цонев центрира от пряк свободен удар, а Пламен Крачунов изпревари Мартин Райнов и насочи с глава в десния ъгъл. На самата голлинията влезлият преди секунди Преслав Боруков прати топката във вратата. След разглеждане седемминутно преглеждане на ситуацията с ВАР беше отсъдена засада на Крачунов и попадението не беше зачетено.

В 87-ата минута гостите имаха още една възможност да стигнат до победата. Боруков изведе в добра позиция Ел Мами Тетах, който се озова сам срещу вратаря на Локомотив (София). Гайе с добра намеса парира удара на мавританеца.

С този успех „железничарите“ събраха актив от 38 точки и завършват редовния сезон на efbet Лигата на девето място. Арда е на осма позиция с 42-а точки. Двата тима ще играят във втората четворка на плейофите, където ще водят битка за участие на бараж за класиране в евротурнирите.

Локомотив (София) - Арда 1:1
0:1 Абубакар Тунгара (26), 1:1 Карлос Франса (67)

Локомотив (София): 1. Бабукар Гайе, 26. Красимир Милошев , 22. Ивайло Найденов ( 61 - Християн Чипев), 89. Матеус Дуарте, 44. Божидар Кацаров (46 - 5. Дейвид Малембана), 13. Селсо Рапосо, 3. Марио Петков  (46 - 15. Лука Иванов), 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 29. Станислав Костов, 94. Юлиан Ненов (46 - 11.Карлос Франса)
Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 7. Александър Александров, 5. Дейвид Малембана, 11. Карлос Франса, 15. Лука Иванов, 4. Мики Орачев, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али , 6. Пламен Крачунов , 7. Абубакар Тунгара  (90+3 - 97. Жозе Жуниор), 17. Иван Коконов , 18. Ласана Ндиайе (69 - 9. Преслав Боруков), 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 25. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов (90+3 - 29. Георги Атанасов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 9. Преслав Боруков, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 27. Керимджан Игнатов, 70. Атанас Зехиров, 97. Жозе Жуниор, 29. Георги Атанасов
Треньор: Александър Тунчев

София, ст. „Локомотив“
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
7 -  Ел Мами Тетах проби отдясно и се озова сам срещу вратаря на Локомотив, но Бубакар Гайе отрази с едва ръка удара на играча на Арда
15 - Радослав Цонев центрира от фаул отляво, а на далечната греда Ел Мами Тетах беше оставен непокрит и стреля с глава. Топката мина встрани от вратата
26 -  ГОООЛ! Арда открива резултата. Станислав Иванов проби отляво и подаде по земя успоредно на голлинията и от границата на вратарското поле Абубакар Тунгара без проблем прати топката в мрежата
33 -  Опасен удар на Красимир Милошев извън наказателното поле летеше точно под напречната греда на вратата на Арда, но Анатолий Господинов с плонж изби в корнер
45+1 - Край на първото полувреме
--------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
48 - Претенции на Локомотив за дузпа, след като Милошев падна в наказателното поле при съприкосновение с Джуниет Али. Повторенията показаха, че би било пресилено да се отсъди нарушение в тази ситуация
67 -  ГООООЛ! Локо (София) изравни. Карлос Франса се разписа с глава, след като засече центриране на Селсо Рапосо отдясно
76 -  След седемминутно преглеждане с ВАР беше отменен втори гол за Арда, който падна почти веднага след изравнителното попадение на домакините.
87 - Ел Мами Тетех се озова сам срещу вратаря на Локомотив (София), но Гайе успя да спаси удара