Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато срещу Левски (0:0) изигра 14-ия си мач в efbet Лигата, като в 12 от тях не допусна гол, включително и в последните осем. Така 29-годишният бразилец не е получавал попадение във вратата си вече 794 минути. Последният футболист, пращал топката в мрежата на Бусато е Йосип Томашевич от Локомотив (Пловдив) при победата на „черно-белите“ с 1:0 на 20 октомври 2019 г.

Така Густаво Бусато продължава да се изкачва във вечната класация на вратарите с най-дълги серии без получен в гол в българския футболен елит. Бразилецът вече е шести, като със „сухата си мрежа“ срещу Левски задмина легендата на „сините“ Пламен Николов и бившия вратар на Литекс и свой сънардник Винисиус Баривиейра – с по 780 поредни минути без гол, както и бившия вратар на ЦСКА Ивайло Петров (777) и славния страж на Славия Георги Гугалов (775)

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Ако не допусне попадение срещу Ботев (Пловдив) на 22 февруари, Бусато ще задмине и Стоян Колев, който през сезон 2011/12 има 869 минути без получен гол на вратата на Черноморец (Бургас). Само на 91 минути пред вратаря на ЦСКА е бившият страж на „червените“ Евгений Хмарук с 885 минути от сезон 2004/05.