ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 в първия мач от полуфиналите за Купата на България. Крайният победител, който ще играе на финала срещу Арда или Славия, ще бъде определен на реванша в Разград след седмица - на 14 април (сряда) от 18:30 часа.

Тиаго Родригес откри резултата за ЦСКА с попадение в 76-ата минута, а в 83-ата Каули Оливейра изравни. Шампионите бяха ощетени, тъй като в началото на втората част съдията Волен Чинков не даде дузпа за нарушение срещу Елвис Ману. Играчът на "орлите" падна в наказателното поле на домакините в 53-ата минута след съприкосновение с Иван Турицов, но реферът остана безмълвен и вбеси гостите. ВИДЕО ОТ СИТУАЦИЯТА!

От 60-ата минута Лудогорец игра с човек по-малко след червен картон на Бърнард Текпетей, но въпреки това имаше шанс да спечели гостуването на "Армията".

Двубоят беше първи на Любослав Пенев след завръщането му начело на ЦСКА. От първата минута стартираха само един българин в двата състава - Иван Турицов за "червените". Пенев остави резерви националите Петър Занев и Георги Йомов, а Тибо Вион бе извън групата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Сред титулярите на Лудогорец липсваха Кирил Десподов и Клаудиу Кешерю. Първият се появи в игра в 65-ата минута и засили нападателната мощ на тима на Валдас Дамбраускас. Именно Десподов асистира на Каули за изравнителното попадение. В 83-ата минута той центрира от фаул, а оставеният непокрит на далечната греда Каули Оливейра наказа Бусато.

Преди това капитанът на "армейците" Тиаго Родригес откри резултата. В 76-ата минута появилият се на смяна Георги Йомов проби отдясно, подаде към Жеферсон, който пусна пас в наказателно поле за Тиаго, той овладя и със силен удар прониза Кахлина.

Полуфиналът започна с минута мълчание в памет на починалите легендарен футболист на ЦСКА и Черно море - Иван Василев, и Марин Раковски - дългогодишен делегат на БФС.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Тиаго Родригес (76), 1:1 Каули Оливейра (83)

Най-интересното от полуфинала по минути:
* Mинута мълчание в памет на починалите Марин Раковски (дългогодишен делегат на БФС) и Иван Василев - легенда на ЦСКА и Черно море.
1 - Начало на срещата.
2  Мено Кох сгреши, Текпетей се озова с топка в крака в наказателното поле на домакините, забави се, опитвайки подаване и опасността пред вратата на Бусато отмина.
3  В ответната атака Синклер нанесе удар към вратата на ЦСКА, Бусато улови топката.
12 - Нападателят на Лудогорец Пиерос Сотириу показва, че изпитва болежки и поиска смяна.
14  Елвис Ману влиза на мястото на Сотириу.
15  Текпетей получи жълт картон след фаул срещу Жеферсон.
18 - Мено Кох с нова грешка, топката стигна до Вандерсон, той върна към Каули Оливейра, който стреля покрай вратата на Бусато.
24 - Снеговалежът над София наложи вкарването в употреба на червена топка.
27 - "Червените" притиснаха шампионите в последните минути, липсват обаче голови ситуации.
30  Далечен изстрел на Текпетей, топката тупна точно пред Бусато, който все пак се справи и спаси.
36  Жълт картон за Иван Турицов, който подкоси Вандерсон край тъчлинията.
40 - Играта е временно спряна, за да се окаже медицинска помощ на Текпетей след удар в главата. Футболистът на Лудогорец продължава участие в мача.
41  Жорди Кайседо надскочи Сисиньо и Вердон в наказателното поле на "орлите", засичайки с глава центрирана от Мазику топка, която попадна право в обсега на Кахлина, който сигурно я улови.
45+1  Капитанът на ЦСКА Тиаго Родригес обстрелва Калина от дистанция, вратарят на Лудогорец боксира топката.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  Елвис Maну претендира за дузпа след съприкосновение с Турицов, Волен Чинков даде сигнал играта да продължи.
54 - Енрике Рафаел остана очи в очи с Кахлина и от малък ъгъл стреля, вратарят на Лудогорец изби в корнер.
60  ЧЕРВЕН КАРТОН за Лудогорец. Съдията Волен Чинков изгони Текпетей за втори жълт картон след фаул срещу Синклер.
61 - Синклер е получи травма при фаула и поиска смяна.
65  Кирил Десподов влиза в игра, Вандерсон излезе.
66  Синклер е сменен от Георги Йомов.
66  Енрике Рафаел излиза, Жул Кейта вече е на терена.
70 - Далечен удар на Амос Юга, който се отби в играч в зелено и за малко да излъже Кахлина, но топката минава встрани.
76  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА след попадение на капитана Тиаго Родригес! Йомов проби отдясно, подаде към Жеферсон, който пусна пас в наказателно поле за Тиаго, той овладя и със силен удар прониза Кахлина.
81  Жул Кейта се откъсна сам срещу Кахлина, но не успя да вкара, нанасяйки слаб удар по земя, който не бе проблем за стража на гостите.
83  ГОЛ! Лудогорец изравни - 1:1! Десподов центрира от фаул, а оставеният непокрит на далечната греда Каули Оливейра наказа Бусато. ​
86  Кешерю заменя Ману.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на първия полуфинал - 1:1.

PFC CSKA Sofia
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 2.Юрген Матей, 3.Жеферсон Телес , 4.Мено Кох, 7.Енрике Рафаел (66  14.Жул Кейта), 18.Брадли Мазику, 19.Иван Турицов , 20.Тиаго Родригес (к) , 21.Амос Юга, 24.Джером Синклер (66  10.Георги Йомов), 30.Жорди Кайседо
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 8.Греъм Кери, 10.Георги Йомов, 11.Петър Занев, 14.Жул Кейта, 17.Бисмарк Чарлс, 28.Пламен Гълъбов
Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Кристиан Кахлина, 4.Сисиньо , 7.Алекс Сантана, 12.Анисе Абел, 19.Пиерос Сотириу, 22.Джордан Икоко, 24.Оливие Вердон, 32.Жозуе Са, 37.Бърнард Текпетей , 88.Вандерсон (65 11.Кирил Десподов), 95.Каули Оливейрa , 19.Пиерос Сотириу (14  10.Елвис Ману (86  28.Клаудиу Кешерю)
Резерви: 67.Дамян Христов, 5.Георги Терзиев, 10.Елвис Ману, 21.Драгош Григоре, 25.Стефан Баджи, 11.Кирил Десподов, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Валдас Дамбраускас

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение

Снимки: АНТОН УЗУНОВ