Царско село отстъпи с 1:2 на втородивизионния Марек в предпоследната си контролната среща преди подновяването на първенството в efbet Лигата.

Интернационалният състав на Царско село започна силно мача и пропусна няколко чисти голови положения. Първо в 12-ата минута Алесандро Мартела бе близо до гола, но защитник на дупничани изби от голлинията. Само 3 минути по-късно Седрик Коломбо стреля силно от чиста позиция, вратарят изби, топката попадна у Масела, който я вкара, но реферът маркира засада.

Само минута по-късно Венци Христов уцели гредата. Първата добра възможност за Марек бе в 32-ата минута, когато Иван Дерменджиев изби шут на Георги Божилов. В последната минута на първото полувреме гостите изпълниха ъглов удар. Антонио Арсов свали топката с глава и Росен Йорданов успя да я бутне в мрежата за 0:1.

В началото на второто полувреме отново имаше натиск на Царско село, които накараха гостите да се приберат в своята половина. В 61-ата минута Седрик Каломбо проби опасно, центрира успоредно на вратата, но Масела и Андрей Йорданов се разминаха с топката.

В 80-ата минута резултатът стана 1:1. Копола стреля силно, стражът на Марек изби. Юсуфа Яфа насочи топката към мрежата, защитник на гостите достигна до нея и я изби, но Каломбо се добра до нея и изравни.

В 90-ата минута гостите вкараха победен гол. След центриране отляво Димитър Ненчов с глава успя да насочи топката във вратата на Дерменджиев.

Последната контрола на Царско село ще бъде във вторник срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов“.

ЦАРСКО СЕЛО – МАРЕК 1:2
0:1 Росен Йорданов 45, 1:1 Седрик Каломбо 80, 1:2 Димитър Ненчов (90)

ЦАРСКО СЕЛО: Иван Дерменджиев, Мартин Кавдански, Пламен Крумонв, Алесандро Мартела, Давиде Виторини, Пиер Зебли, Валентино Пулиезе, Седрик Каломбо, Реди Каса, Давиде Масела, Венцислав Христов (Николай Николаев, Алесандро Копола, Фелипе Ронкети, Андрей Йорданов, Лукас Мартинс, Юсуфа Яфа, Михаил Младжов, Станислав Станев)

МАРЕК: Костадин Костадинов, Иван Каладжийски, Румен Гьонов, Антонио Арсов, Милан Иванов, Росен Йорданов, Даниел Георгиев, Димитър Илиев, Евгений Илиев, Симеон Димитров, Георги Божилов (Пламен Младенов, Стивън Ангелов, Димитър Ненчов, Кристиян Любенов, Анжело Кючуков, Иван Влахов, Петьо Иванов, Радослав Михайлов)