ЦСКА победи с минималното 1:0 втородивизионния Чавдар (Бяла Слатина) в контрола, играна в Правец.

Единственото попадение реализира Тодор Янчев. Капитанът на "червените" се разписа още във 2-ата минута, а до края така и не падна ново попадение.

"Армейците" без националите си играха по-добре от своя съперник и владееха инициативата през целия двубой. Мачът започна отлично за избраниците на Милен Радуканов. Само 120 секунди след началния съдийски сигнал Тодор Янчев даде преднина на тима си. Грегъри Нелсън проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле на тима от Бяла Слатина, там Маркиньос остави топката на връхлитащия Янчев, който реализира - 1:0.

В 4-ата минута Петър Стоянов центрира към Емил Гъргоров, който с глава прати топката в страничната греда, след което вратарят на Чавдар Николай Петков я улови. В 9-ата Маркиньос с удар от дистанция затрудни стража на втородивизионния тим, който не можа да хване топката, но притичалият Петър Стоянов не съумя да удвои преднината на "армейците".

Минута преди това Тодор Янчев също опита да изненада Петков и само липсата на късмет лиши капитана от отбелязването на второ попадение в мача.

В 27-ата минута след центриране от ъглов удар Петър Стоянов отклони топката с глава, но Петков изби. В 35-ата "червените" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Зад топката застана Емил Гъргоров, но ударът ми бе неточен. Малко след това Четин Садула стреля силно, но шутът ми премина на сантиметри над напречната греда. Минута преди края на първото полувреме Благой Макенджиев се намеси решително срещу озовалия се сам срещу него Владислав Василев, спасявайки силния му удар.

През второто полувреме Милен Радуканов извърши множество промени в състава си. Маркиньос отстъпи мястото си на централния нападател Килиън Шеридън. Юношата на "червените" Ангел Грънчов замени Апостол Попов, а голмайсторът от първото полувреме Тодор Янчев бе сменен от Томи Костадинов. Още един юноша се появи в игра за ЦСКА - Милен Кикарин замени Коста Янев. Станко Йовчев пък влезе на мястото на Емил Гъргоров, а Борислав Николов зае мястото на Грегъри Нелсън. Георги Амзин и Владимир Иванов замениха съответно Фабрицо Грило и Четин Садула.

През второто полувреме головите опасности пред двамата вратари бяха доста малко и не се стигна до нови попадения. В 78-ата Григоров можеше да накаже Благой Макенджиев, но пропусна от изгодна позиция. Така ЦСКА се поздрави с минималния успех с 1:0 над Чавдар (Бяла Слатина). /БЛИЦ

Контролата по минути - ТУК

ЦСКА - ЧАВДАР (Бяла Слатина) 1:0
1:0 Тодор Янчев (2)
cska_logo.JPG
ЦСКА: 88.Благой Макенджиев, 22.Петър Стоянов, 6.Джузепе Акуаро, 30.Фабрицио Грило (70-38.Георги Амзин), 19.Апостол Попов (46-35.Ангел Грънчов), 21.Коста Янев (51-39.Милен Кикарин), 5.Тодор Янчев (46-3.Томи Костадинов), 23.Емил Гъргоров (60-27.Станко Йовчев), 28.Маркиньос (46-26.Килиън Шеридън), 29.Грегъри Нелсън (63-34.Борислав Николов), 17.Четин Садула (75-36.Владимир Иванов)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 3.Томи Костадинов, 10.Лукас Трекаричи, 12.Иван Караджов, 16.Владимир Бахъров, 27.Станко Йовчев, 34.Борислав Николов, 35.Ангел Грънчов, 36.Владимир Иванов, 37.Ивайло Зафиров, 38.Георги Амзин, 39.Милен Кикарин, 26.Килиън Шеридън
Треньор: Милен Радуканов