ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Черно море се класира на 1/8-финалите за Купата на България след успех с 2:0 срещу Литекс в среща, играна на стадиона в Тетевен. Попаденията паднаха през втората част, а точни за тима на Илиан Илиев бяха Мазир Сула и Исмаил Иса.

На 1/8-финалите „моряците“ ще срещнат Локомотив (Пловдив) на стадион „Тича“ във Варна на 3 декември. По-рано днес "смърфовете" елиминираха Марек след победа с 1:0 в Дупница.

В 10-ата минута на срещата в Тетевен Васил Панайотов с едно докосване изведе Мазир Сула в наказателното поле, а той стреля опасно покрай вратата. В 18-ата добра атака на Литекс отдясно завърши с удар, който не затрудни Иван Дюлгеров.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

В 22-ата минута домакините създадоха най-чистото положение в срещата до момента. След центриране от корнер играч на "оранжевите" стреля от близо, но Дюлгеров показа рефлекс и изби. В 27-ата Черно море пропусна да открие резултата. Панайотов отне топката в половината на домакините, напредна и подаде към Закария Беншаа, който останал очи в очи с Марин Орлинов, стреля в тялото на вратаря.

В 51-ата минута Черно море поведе. Беншаа напредна и подаде към влизащия на скорост отляво Мазир Сула, който вкара - 0:1. Малко след това той пропусна да се разпише за втори път.

В 69-ата минута Иван Дюлгеров спаси дузпа на Георги Георгиев, която бе отсъдена за нарушение на Цветомир Панов срещу Евгени Игнатов.

В следващите минути Черно море на няколко пъти можеше да вкара втори гол, но пропуски направиха Алекс Фернандес, Исмаил Иса и Закария Беншаа.

В 82-ата минута варненци пропуснаха нов отличен шанс. Иса бе изведен сам срещу Орлинов, успя да го финтира и точно преди да вкара топката на празна врата, се подхлъзна и не можа да нанесе удар.

В 85-ата минута Исмаил Иса засече с глава центиране на Цветомир Панов и реализира за крайното 2:0 за "моряците".

ЛИТЕКС - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Мазир Сула (51), 0:2 Исмаил Иса (85)

Литекс: Марин Орлинов, Георги Радев, Никола Георгиев, Иван Иванов, Борис Иванов, Петър Петров, Александър Ангелов, Евгени Игнатов, Йоан Лозанов, Георги Георгиев, Слави Костов
Резерви: Иван Дерменджиев, Никола Йотов, Мартин Димитров, Васил Нанков, Денис Георгиев, Кингсли Бучи, Мерт Дурмуш

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петър Босанчич, Виктор Попов Васил Панайотов, Мимито Биаи, Велислав Василев (62-Исмаил Иса), Алекс Фернандес, Мазир Сула (60-Ники Златев), Цветомир Панов, Закария Беншаа (70-Стефан Велев)
Резерви: Георги Георгиев, Ангел Ангелов, Исмаил Иса, Матиас Курьор, Николай Златев, Росен Стефанов, Стефан Велев