Юношеските ни национали до 19 години загубиха с 0:2 от Белгия в последната среща от Група 6 на Елитния кръг на европейските квалификации. Селекцията на Ангел Стойков завърши на последното четвърто място само с една точка (0:0 с Испания на старта) и без отбелязан гол. Припомняме, че във втория си мач нашите таланти паднаха с 0:2 и от Франция.

През първото полувреме на двубоя с белгийците избраниците на Ангел Стойков не допуснаха гол, но в 58-ата минута бяха наказани от Зибен Девале - 0:1. Второто попадение във вратата на Шейтанов реализира Люис Опенда в 67-ата минута.

На Евро 2018 от нашата група отива Франция. "Петлите" надделяха с 4:2 над домакина Испания в пряк двубой за първото място и след три успеха си осигуриха класирането за финалите във Финландия по-късно през тази година.

Съставът на България: 1.Димитър Шейтанов, 2.Андеа Христов, 15.Петко Христов, 3.Ертан Томбак, 10.Иван Тилев, 11.Атанас Кабов, 13.Aрхан Исуф, 16.Иван Турицов, 17.Димитър Костадинов, 19.Станислав Иванов, 9.Калоян Кръстев