Юношеският ни национален отбор по футбол се сбогува с европейското първенство, след като записа трета загуба в група 5 от Елитния кръг на квалификациите. Тимът на Светослав Тодоров отстъпи пред Шотландия с 1:2 и така приключва участие с 0 точки и голова разлика 1:4. Преди това юношите отстъпиха с по 0:1 пред домакина Хърватия и пред Белгия.

Шотландците, които до този момент също имаха две загуби, поведоха в резултата в 15 ата минута с попадение на Харди. България успя да стигне до изравняване в 38-ата минута, когато Александър Георгиев се разписа.

В 78-ата минута обаче Килти реализира дузпа и донесе успеха на Шотландия.

За Евро 2016, което ще се проведе в Германия, се класира тима на Хърватия, който победи в директна битка за първото място Белгия с 4:0.

Съставът на България: Михаил Михайлов, Стойчо Атанасов, Венцислав Керчев, Кристиан Димитров, Галин Минков (17-Ангел Лясков), Антонио Георгиев, Радослав Апостолов, Александър Георгиев-капитан, Божидар Краев, Томас Цвятков, Тонислав Йорданов (64-Буров)