Хебър (Пазарджик) записа първa победа през новия сезон във Втора лига. Тимът на Николай Митов разби с 3:0 Струмска слава (Радомир) в среща от третия кръг. Двубоят на стадион "Георги Бенковски" беше посетен от повече от 1000 зрители.

В герой за Хебър се превърна резервата Александър Димитров, който вкара хеттрик в рамките на 12 минути. Той влезе след почивката, а в 69-ата минута даде аванс на доакините с първото си попадение за клуба. Четири минути по-късно удвои, а в 81-ата минута вкара и първия си хеттрик в професионалния футбол.

Славата също имаше положения, като веднъж и гредата спаси домакините - след удар на капитана Борислав Николов. В края Александър Аспарухов и отново Николов пропиляха два отлични шанса за гостите от Радомир - в 79-ата и 82-ата минути.

В добавеното време съдията Красимир Кръстев изгони заради спречкване Калоян Евгениев от Струмска слава с директен червен картон.

Хебър има 5 точки и e седми във временното класиране. Лидер с пълен актив от 9 точки е Локомотив (София). Струмска слава е на дъното само с 1 точка.

ВТОРА ЛИГА  - 3 КРЪГ

19 август 2020 г., сряда, 18:00 часа
Хебър (Пазарджик) - Струмска слава (Радомир) 3:0
1:0 Александър Димитров (69), 2:0 Александър Димитров (73), 3:0 Александър Димитров (80)

Янтра (Габрово) - Витоша (Бистрица) 2:1
1:0 Пламен Кожухаров (51), 2:0 Християн Кожухаров (88), 2:1 Марио Дилчовски (90)

Спортист (Своге) - Добруджа (Добрич) 2:0
1:0 Иво Харизанов (27), 2:0 Григор Долапчиев (90)

19 август 2020 г., сряда, 19:00 часа
Септември (Симитли) - Пирин (Благоевград) 2:0
1:0 Запро Динев (16)
2:0 Петър Петров (34-а)

Созопол (Созопол) - Кариана (Ерден) 2:2
1:0 Иван Колев (34), 1:1 Матеус (47), 2:1 Кристиан Иванов (77), 2:2 Евгени Игнатов (90+2)

Лудогорец II - Литекс 0:1
0:1 Иван Митрев (73)

19 август 2020 г., сряда, 20:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Миньор (Перник) 1:2
0:1 Томислав Павлов (14), 1:1 Владислав Мирчев (35), 1:2 Андреас Васев (84)

Нефтохимик - Локомотив (София) 0:1
0:1 Мартин Василев (90+3)