Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 17 кръг на efbet Лига. „Канарчетата“ спечелиха първата си победа от 6 ноември насам, когато победиха Пирин с 1:0. Маркиньос и Току бяха точни за победителите, а за врачани точен беше Бабунски. След този успех пловдивчани заеха временното 3-о място с актив от 29 точки, а врачани са на 12-ото място с 13.

Още във втората минута Маркиньос се разписа за домакините, но попадението не беше зачетено след консултация с ВАР. Все пак в 11-ата минута Маркиньос откри след подаване на Неделев.

През втората част Бабунски нацели страничната греда малко след като се появи на терена, а в ответната атака Ботев Пловдив удвои резултата. Току с отличен удар матира Костов. До края на двубоя врачани намалиха резултата с попадение на Бабунски в 77-ата минута на срещата. В края на мача той отново беше точен, но попадение нямаше, тъй като атакуващият играч беше в засада.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
1:0 Маркиньос (11), 2:0 Току (50), 2:1 Бабунски (77)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
2 -  Маркиньос вкара гол за домакините, но попадението беше отменено с намесата на ВАР, тъй като нападателят на "канарчетата" беше в засада при подаването на Тодор Неделев
11 -  ГООЛ! Маркиньос откри резултата за Ботев (Пловдив), след като беше изведен в чиста позиция от Тодор Неделев
26 -  Опасен удар на Емануел Току от границата на наказателното поле, но Костов изби с успешна намеса
33 - Маркиньос със задна ножица засече центриране на Рабей, но не успя да уцели вратата
39 - Емануел Току изведе Маркиньос зад отбрана, бразилецът потърси далечния ъгъл, но вратарят на врачани Красимир Костов с крак спаси.
45 - Край на първото полувреме“

46 - Начало на второто полувреме
49 -   Греда за Ботев Враца! Бабунски нацели страничния стълб на вратата на Аргилашки с опасен удар
50 -  ГГГГГООООООЛЛЛЛ за Ботев Пловдив! Току разстреля Костов с много премерен удар
77 -  ГГГГГООООЛЛЛЛ за Ботев Враца! Дориан Бабунски върна отбора си в мача с красив гол
90 -  Бабунски се разписа във вратата на Ботев, но гол нямаше, тъй като имаше засада при удара на атакуващия играч на врачани
90 - Край на мача

Ботев (Пловдив): 1.Георги Аргилашки, 18.Самюел Супрайен, 4.Виктор Генев, 24.Кевин Янсон , 17.Николай Минков, 22.Реда Рабеи  ( 58 - Димитър Тонев), 6.Дилан Мартенс, 3.Па Конате, 8.Тодор Неделев, 10.Емануел Току, 7.Маркиньос  ( 15. Джеймс Ето`о)
Резерви: 13.Хидайет Ханкич,  25.Станислав Работов, 27.Атанас Чернев, 28.Филип Филипов, 30.Иван Василев
Треньор: Азрудин Валентич

Ботев (Враца): 76.Красимир Костов, 2.Валери Христов, 88.Йоан Бауренски, 18.Илия Миланов ( 46 - 22. Диего Фераресо) , 77.Мартин Николов, 6.Антонио Георгиев, 24.Стефан Гаврилов (86 - 8. Станислав Петков), 15.Мирослав Маринов ( 57 - 14. Антон Фасе) , 23.Иван Митрев ( 72 - 11. Виктор Василев), 21.Сержиньо, 9.Георги Николов (47 - 20. Дориан Бабунски)
Резерви: 33.Христо Георгиев,  11.Виктор Василев, 28.Красимир Тодоров
Треньор: Даниел Моралес

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия