Етър (Велико Търново) и Ботев (Враца) завършиха при 1:1 в среща от предпоследния 34-и кръг на efbet Лига.

Двубоят започна с пропуск на Браян Мендиса за Ботев (Враца) в 11-ата минута, а в 20-ата Етър отвърна с шанс пред Иван Василев.

Гостите поведоха в 21-ата минута, когато Диого Барбоса се възползва от отбита топка и я прати във вратата за 1:0. Минута по-късно Дидис Пита можеше да изравни, но Костов спаси.

Минута преди края на първата част Пита изравни с глава, възползвайки се от подаване от тъч.

Иван Василев можеше да изведе Етър напред десет минути след почивката, но Костов спаси удара му в горния ляв ъгъл.

Гредата спаси вратаря на домакините след час игра след силен удар на Клери Сербер. Шут на французина доведе до претенции за дузпа от страна на врачани, които обаче не бяха уважени.

Минута преди края Мартин Ачков пропусна да донесе победата на врачани след удар отблизо.

Етър остава твърдо на дъното със 17 точки, а Ботев (Враца) е на 14-ата позиция с 30 точки, колкото има и 15-ият Хебър, но с мач по-малко.

ЕТЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1
0:1 Диого Барбоса (21'), 1:1 Дидис Пита (44')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
11' Първа възможност в мача! Браян Мендоса отне добра топка и стреля, но ударът му премина встрани.
20' Шанс за Етър! Иван Василев стреля към вратата на Ботев (Враца), но след рикошет, топката излезе в корнер.
21'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Диого Барбоса стигна до отбита топка пред наказателното поле и с прецизен удар я прати в долния десен ъгъл.
22' Каква възможност за Етър! Дидис Пита отправи удар след пас отляво, но в обсега на Костов.
44'  ГОООООЛ за Етър! Дидис Пита се възползва от тъч, след който топката стигна до него на метри от вратата, а той изравни резултата с глава.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55' Страхотен шанс за Етър! Иван Василев финтира бранител и шутира, но Костор се справи.
60'  ГРЕДА за Ботев (Враца)! Клери Сербер напредна към наказателното поле на домакините и стреля, но в напречната греда.
69' Жан-Марк Тибуе получи по левия фланг и отправи удар, но Костов спаси.
80' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Клери Сербер пое топката на границата на наказателното поле, а ударът му среща куп от тела на играчи от Етър. Реферът Станимир Тренчев даде знак играта да продължи.
90+4' Какъв шанс! Мартин Ачков изскочи сам срещу Сакулич и стреля, но вратарят се справи.
90+4' Край на мача.

ЕтърЕТЪР: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров (К), 6. Горка Ларучея, 17. Атанас Атанасов (53'  24. Шахредин Букхолда), 13. Дидис Пита , 9. Иван Василев, 18. Йоахим Карсела   (35' 8. Мартин Моран), 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Серигне Файе, 94. Жан-Марк Тибуе (82'  2. Хосекарлос Ван Ранкин)
Резерви: 1. Петко Илиянов Тончев, 11. Радослав Найденов, 26. Йоан Маринов, 19. Александар Мишов, 20. Клифорд Ярен, 33. Луис Кордова
Tреньор: Светослав Петров

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа (К), 18. Диого Барбоса  , 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга (46' 9. Даниел Генов) , 29. Мартин Бачев , 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 10. Спас Георгиев (61' 15. Мирослав Маринов) , 77. Стефан Велев (73' 11. Ласана Н’диайе)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 5. Петко Ганев, 17. Чавдар Ивайлов
Треньор: Христо Янев

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР