Пирин (Благоевград) победи Ботев (Враца) с 1:0 като гост в среща от последната четворка на 29-ия кръг на Ефбет лига и на практика гарантира оставането си в елита.

Мачът започна по-добре за домакините от Враца, които пропуснаха да поведат в 4-ата минута в дебюта на новия си треньор Дженаро Иецо.

Пирин отвърна в 20-ата, когато откри резултата с бомбен удар на Станислав Манолев извън наказателното поле (1:0) при първия си точен удар в мача.

До края на полувремето не се случи нищо значимо пред двете врати.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Десет минути след почивката Николай Бодуров от Пирин се озова в добра позиция и стреля с глава, но покрай гредата. Малко преди това играчите на Ботев (Враца) поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени.

Четвърт час преди края феновете на стадиона във Враца се изправиха на крака, но не заради голово положение, а заради очакван бой между футболисти. Няколко играчи се скупчиха и започнаха да се бутат, но реферът Никола Попов бързо охлади страстите с няколко жълти картона.

Домакините имаха възможност да изравнят в 83-ата минута, но ударът към вратата на Пирин се оказа твърде слаб. Минути след това Виктор Василев опита удар от въздуха, но я заби в тревата и я прати над вратата. До края на срещата двата тима опитаха, но не успяха да застрашат вратата на съперника.

Победата осигури спасението на гостите от Благоевград и оставането им в Efbet лига и догодина. "Орлетата" се отдалечиха на 10 точки Ботев (Враца) и на 13 (с мач повече) пред Царско село три кръга преди края и със сигурност няма да са сред последните два отбора в класирането.

БОТЕВ (ВР) - ПИРИН (БЛ) 0:1
0:1 Станислав Манолев (20')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Дебют за новия треньор на врачани Дженаро Иецо.
4' ХУБАВ УДАР на Красимир Тодоров от Ботев, но вратарят на Пирин Янко Георгиев се справи.
18' Още един изстрел към вратата на Пирин, но Браян Варгас шутира твърде слабо.
20'  ГООООЛ за Пирин! Станислав Манолев пое топката пред наказателното поле на Ботев, нагласи си я и я заби в далечния ъгъл с бомбен шут.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
51'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА от страна на Ботев (Врвца)! Браян Переа падна при единоборство във въздуха с Николай Бодуров. Съдията Никола Попов дава знак играта да продължи, а решението му е подкрепено и от ВАР.
55'  ШАНС за Пирин! Николай Бодуров стреля с глава, но покрай десния стълб на вратата на Христо Георгиев.
72'  СТРАСТИ НА ТЕРЕНА! Играчи на двата отбора се сдърпаха, а реферът Никола Попов показа няколко жълти картона. Светослав Дяков фаулира съперник, след което започна да му крещи да става и бе изблъскан от играч на Ботев.
83'  ВЪЗМОЖНОСТ ЗА БОТЕВ! Удар към вратата на Пирин, но твърде слаб за Янко Георгиев.
85'  ОЩЕ ЕДИН ШАНС за врачани! Виктор Василев стреля, но над вратата.
90+1'  Проблем за Петър Занев, който лежи на терена с кръв по ръката.
90+6' Край на срещата.

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР):  33. Христо Георгиев, 22. Диего Фераресо, 2. Валери Христов , 77. Мартин Николов, 3. Луис Соарес, 17. Чавдар Ивайлов , 94. Юлиан Ненов, 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров (89 8. Митко Панов) , 19. Браян Варгас , 10. Теодор Георгиев (71  20. Мохамед Бентахар)
Резерви: 1. Любомир Василев, 21. Христиан Петков, 14. Асен Русинов, 16. Пламен Спасов, 4. Пламен Петров
Треньор: Дженаро Иецо

Пирин БлагоевградПИРИН (БЛ): 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков (67 26. Иван Тасев) , 31. Красимир Станоев (89  45. Христофор Хубчев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков , 17. Спас Георгиев , 11. Станислав Манолев  (89  73. Венцислав Бенгюзов ), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев, 29. Станислав Костов (75  9. Преслав Йорданов )
Резерви: 1. Марио Кирев, 10. Казуки Такахаши, 38. Александър Дюлгеров
Треньор: Радослав Митревски

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия