Ботев (Пловдив) измъкна скъпоценна точка при гостуването на Левски в дербито на 13-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят завърши 2:2, като "канарчетата" стигнаха до равенството с гол в добавеното време.

Двата тима направиха много интригуващ мач на изкуствения терен на "Герена". С равенството талантите на Ботев запазиха аванса си от 5 точки на върха пред прекия си конкурент за титлата. "Канарчетата" имат 34, а Левски е четвърти с 29. Втори с 31 точки е ЦСКА, а трети - Септември (София) (30).

"Сините" поведоха чрез Мартин Петков в 15-ата минута, в 23-ата Георги Трифонов изразвни - 1:1.

В 55-ата минута Боби Костов бе изведен сам срещу Милко Баданов и стреля, но стражът на "канарчетата" показа феноменален рефлекс и отрази удара. Две минути по-късно Мартин Петков отправи мощен изстрел към вратата на пловдивчани от 20 метра, а топката се отби в страничната греда.

В следващите минути натискът на "сините" намаля, но точно тогава столичани стигнаха до втори гол. В 70-ата минута Мартин Петков стреля от свободен удар от над 30 метра, а топката влетя в горния ъгъл на вратата на Баданов за 2:1.

В 78-ата минута Милко Баданов се отчете с ново решително спасяване, след като Мартин Петков изведе Иво Христов сам срещу "жълто-черния" страж, но и този удар бе спасен от вратаря.

Истинската драма настъпи в първата минута на даденото от съдията добавено време. Тогава Петър Итов центрира отдясно, а Венцислав Богданов с пета прати топката във вратата за крайното 2:2.