Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 при домакинството на Миньор (Перник). Срещата от 4-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

С оглед представянето на двата тима, равенството изглежда справедливо. Във втори пореден мач под тепетата "канарчетата" повеждат в резултата, но не успяват да запазят аванса си.

Двата тима стартираха доста мудно срещата, като до 25-ата минута липсваха каквито и да е удари към двете врати. Първата добра ситуация бе в 32-ата минута, когато Костов получи в наказателното поле и се обърна към вратата на Ботев, но последвалият удар бе спасен от Славков.

Последва нов удар на Костов, отново отразен от стража, а в 37-ата минута "канарчетата" поведоха. Роденият през 2006 година Мартин Ситев пусна страхотен пас, който разсече отбраната на гостите. Самуел Акере напредна и останал сам срещу вратаря прати топката в мрежата за 1:0.

В 44-ата минута Юсеин Касов получи в наказателното поле, но се засуети и пропусна добра възможност. Дълбоко в добавеното време на първата част Християн Славков увисна при центриране, Борис Тютюков го надскочи и с глава изравни - 1:1.

В 51-ата минута Славков се реабилитира за грешката си, отразявайки много силен удар на Калоян Йосифов. В 62-ата минута продължителна атака на "жълто-черните" завърши с неточен удар на роденият през 2005 година Константин Павлов.

В 63-ата минута Йосифов стреля неточно, а в 68-ата минута Емил Ценов се разходи между отбраната и отправи много опасен удар, който бе отразен отлично от Християн Славков. В 77-ата минута Пламен Цончев се озова на страхотна ситуация, но вместо да шутира реши да подава и пасът бе пресечен.

До края на двубоя двата тима бяха силно затрудени от появилия се вятър над Пловдив. В последните минути "канарчетата" отправиха два неточни удара чрез Мартин Христов и Монир Ал Бадарин.

ВТОРА ЛИГА - 4 КРЪГ
6 август (събота), 18:00 часа
Янтра (Габрово) - Литекс (Ловеч) 0:0

Лудогорец II (Разград) - Спартак (Плевен) 1:0
1:0 Цветослав Петров (45+1)

Добруджа (Добрич) - Струмска слава (Радомир) 1:1
0:1 Денислав Мицаков (13), 1:1 Денислав Александров (90)

6 август (събота), 20:00 часа
Етър (Велико Търново) - Марица (Пловдив) 3:1
1:0 Николай Янков (67), 1:1 Симеон Вешев (74), 2:1 Живко Петков (82), 3:1 Даниел Младенов (86)

Монтана - Беласица (Петрич) 2:1
1:0 Мехди Умари (50), 2:0 Владислав Цеков (66), 2:1 Димитър Иванов (87)

7 август (неделя), 18:00 часа
Крумовград - ЦСКА 1948 II 1:1
0:1 Валентин Йосков (38), 1:1 Мариян Тонев (45)

Витоша (Бистрица) - Спортист (Своге) 1:2
0:1 Aриф Ферадов (23-дузпа), 1:1 Емил Гъргоров (57), 1:2 Илия Русинов (87)

8 август (понеделник), 18:00 часа