ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха срещата във Враца Здравко от "Ритон" и Бони в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига

Лидерът ЦСКА отвя с категоричното 4:0 Ботев (Враца) в мач от 15-ия кръг и дръпна на върха в Efbеt Лига. "Червените" събраха 34 точки, повеждайки с три пред втория ЦСКА 1948, който има и мач повече. Трети с 29 е Лудогорец преди домакинството си на Ботев (Пловдив) - днес от 19:15 часа.

Точни за изразителната победа на ЦСКА във Враца бяха Марселино Кареасо и Лазар Туфегджич пред първото полувреме, както и появилите се като резерви Станислав Шопов и Браян Морено след почивката. За Кареасо и Шопов това бяха дебютни голове за "армейците" в Efbet Лига.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Момчетата на Саша Илич изцяло доминираха и дори можеха да постигнат още по-изразителна победа.

Първото полувреме "армейците" тотално надиграха Ботев и още в 6-ата минута поведоха в резултата. Тибо Вион пусна наляво към Брадли Де Нойер, който му върна топката, а французинът я центрира в наказателното поле, където Марселино Кареасо я засече, изпращайки я във вратата на Красимир Костов и с известна доза късмет - 0:1. Това бе дебютно попадение за Кареасо с червената фланелка.

В 23-ата минута гостите имаха нов шанс, но Лазар Туфегджич нацели напречната греда след мощен изстрел. В 32-ата минута Дюкенс Назон излезе на добра позиция и стреля, Костов изби в ъглов удар. След центрирането Юрген Матей стреля с глава, но над вратата.

ЦСКА продължи да атакува и в 35-ата минута логичното се случи, когато Маурисио Гарсес направи страхотен пробив и подаде на Назон в наказателното поле, а хаитянинът пусна технично с пета към Туфегджич, който реализира в опразнената врата - 0:2.

В 39-ата Тибо Вион стреля от пряк свободен удар, Костов улови топката.

Втората част стартира с опасна атака за ЦСКА, при която Назон на няколко пъти финтира Диего Фераресо, след което топката стигна до Туфегджич, който стреля, а Костов спаси. Последва тройна смяна в  състава на "червените". Напуснаха Дюкенс Назон, Тибо Вион и Лазар Туфегджич, а в игра се появиха Браян Морено, Жираир Шагоян и Джонатан Линдсет. Малко по-късно треньорът на ЦСКА Саша Илич направи още две промени, като Бисмарк Чарлс и Станислав Шопов замениха Марселино Кареасо и Маурисио Гарсес.

В 80-ата минута с едно от първите си докосвания на топката Шопов реализира изключително красив гол с фалцов изстрел от дъгата на наказателното поле. Талантът изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Красимир Костов - 0:3.

До края на "армейците" продължиха да атакуват и стигнаха до още един гол. В първата минута на добавеното време Иван Турицов направи хубав пробив по дясното крило, подавайки остро към Бисмарк Чарлс, той отигра нескопосано, но топката достигна до Браян Морено, който хладнокръвно се разписа за крайното 4:0 за ЦСКА.

Следващият мач на "червените" е гостуване на Арда. Срещата в Кърджали е на 28 октомври (петък) от 18:30 часа. Ботев (Враца) пък ще домакинства на Берое в понеделник (31 октомври).
Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига

БОТЕВ (Враца) - ЦСКА 0:4
0:1 Марселино Кареасо (6), 0:2 Лазар Туфегджич (35), 0:3 Станислав Шопов (80), 0:4 Браян Морено (90+1)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6  ГОООЛ! ЦСКА поведе с попадение на Марселино Кареасо - 0:1! Тибо Вион подаде вляво към Брадли Де Нойер, който му върна топката. Последва центриране на французина, а Марселино Кареасо отблизо засече право в мрежата на Красимир Костов, разписвайки се с доза късмет.
* За 22-годишния колумбиец от венецуелски произход това е първи гол с екипа на ЦСКА в официален мач.
14 - Дюкенс Назон пробва мерника си, топката прелетя високо над вратата.
16  Първи жълт картон в мача, получи го Иван Турицов.
23  ГРЕДА! Лазар Туфегджич нахлу вляво в наказателното поле на домакините, преодоля съперник и опита да отбележи, но топката се отби в напречната греда.
35  ГООООЛ! ЦСКА поведе с 2:0 след попадение на Туфегджич! Дюкенс Назон успя с пета между двама в зелено да пусне топката към съотборника си, който пред голлинията я засече в мрежата на Костов.
38  Жълт картон за Меси Биатумусока, който посече Назон пред наказателното поле на Ботев.
40 - Удар на Мирослав Маринов е уловен от Густаво Бусато, който днес има рожден ден.
42  Шанс за Ботев. Антонио Георгиев засече с глава фронтално срещу Бусато остро центриране на Даниел Генов, топката прелетя над напречната греда.
45+5 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
61  Венци Христов излезе сам срещу Бусато и го прехвърли, за късмет на гостите топката премина встрани от вратата. След това обаче се оказа, че нападателят е бил в засада.
67  Саша Илич прави три смени. Браян Морено, Жираир Шагоян и Джонатан Линдсет влизат в игра. Излизат Назон, Вион и Туфегджич.
70 - Резервата Жан-Пиер Да Силва стреля, Бусато улови.
77  Илич заменя Марселино Кареасо и Маурисио Гарсес, влизат Станислав Шопов и Бисмарк Чарлс.
80  ГООООЛ! Станислав Шопов прави 3:0 за ЦСКА! 20-годишният пловдивчанин получи подаване пред наказателното поле от Линдсет, откъдето стреля неспасяемо и изпрати топката в горния десен ъгъл на Красимир Костов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1  ГООООЛ! Браян Морено също е точен - 4:0 за ЦСКА! Иван Турицов проби отляво и насочи към Бисмарк Чарлс, ганаецът обаче отигра нескопосано, а от това се възползва колумбиецът, който се разписа.
90+4 - Край на мача. ЦСКА отвя Ботев (Враца) с 4:0.

БОТЕВ (Враца): 76.Красимир Костов (к), 6.Антонио Георгиев, 8.Диего Фераресо, 20.Меси Биатумусока (51  3.Мартин Кавдански), 23.Браян Мендоса, 28.Клери Сербер (46  24.Стефан Гаврилов), 37.Том Рапнуи, 88.Йохан Валбуена (46  91.Венцислав Христов), 9.Даниел Генов, 15.Мирослав Маринов (68  21.Жан-Пиер Да Силвa) , 19.Браян Переа
Резерви: 34.Федерико Рубио, 3.Мартин Кавдански, 4.Луис Соарес, 10.Сантиаго Монтоя, 21.Жан-Пиер Да Силва, 24.Стефан Гаврилов, 91.Венцислав Христов
Треньор: Даниел Моралес

ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов , 2.Юрген Матей, 6.Християн Петров, 15.Тибо Вион (67  28.Браян Морено ), 3.Жеферсон, 5.Брадли де Нойер, 11.Лазар Туфегджич  (68  7.Джонатан Линдсет), 27.Маурисио Гарсес (77  8.Станислав Шопов ), 26.Марселино Кареасо  (77  17.Бисмарк Чарлс), 9.Дюкенс Назон (67  23.Жираир Шагоян)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 17.Бисмарк Чарлс, 28.Браян Морено, 7.Джонатан Линдсет, 23.Жираир Шагоян, 4.Мено Кох, 8.Станислав Шопов
Tреньор: Саша Илич

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия