Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:1 като гост в мач от 29 кръг на efbet Лигата. Решителен за успеха на шампионите се оказа автотол на Джеймс Етоо в началото на второто полувреме. Така „орлите“ продължават без загуба в първенството от началото на 2022 г., а „канарчетата“ записаха втора поредна загуба и общо трета за последните си пет срещи.

Мачът започна с няколко далечни удара и към двете врати. В 27-ата минута Лудогорец трябваше да прави принудителна смяна, след като националът Доминик Янков получи контузия.

Само 12 минути по-късно „орлите“ откриха резултата. Спас Делев проби в наказателното поле и стреля към вратата, а след рикошет в Самюел Сапруйен топката се озова във вратата на Хидайет Ханкич. Точно преди почивката Ботев (Пловдив) изравни. Реда Рабей центрира по земя и намери Па Конате, който отклони в мрежата на Симон Слуга.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Десет минути след началото на второто полувреме Лудогорец отново взе аванс в резултата. Бърнард Текпетей опита извеждащ пас в наказателното поле на домакиниете. Джемс Етоо понечи да пресече подаването, но прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Ханкич.

С този успех Лудогорец, който вече си гарантира 11-ата поредна титла, оглавява класирането в efbet Лигата със 73 точки, на 20 пред ЦСКА. Ботев (Пловдив) за момента е трети с 49 точки, с три повече от Левски и Черно море. По-късно днес „моряците“ приемат „сините“.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

Ботев (Пловдив) – Лудогорец 1:2
0:1 Спас Делев (39), 1:1 Па Конате (45), 1:2 Етоо (56-автогол)
Ботев (Пловдив): 13.Хидайет Ханкич, 24.Роберто Пунчец, 18.Самюел Супрайен , 4.Виктор Генев  (71-11. Антоан Бароан ) , 3.Па Конате , 6.Дилан Мартенс (85-21.Точукву Нади), 8.Тодор Неделев , 9.Мохамед Брахими (77-26. Джак Лейн) , 10.Емануел Току, 15.Джеймс Етоо, 22.Реда Рабей (85-23.Димитър Тонев)

Резерви: 1.Георги Аргилашки, 17.Николай Минков, 21.Точукву Ннади, 23.Димитър Тонев, 28.Филип Филипов, 11. Антоан Бароан, 26. Джак Лейн
Треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: 12.Симон Слуга, 4.Сисиньо  , 21.Жан Карничник, 24.Оливие Вердон, 14.Дени Групер, 8.Клод Гонсалвеш, 23.Мануел Кафумана, 64.Доминик Янков (27-73.Рик Джонатан), 10.Матиас Тисера (65-19. Пиерос Сотириу) , 37.Бърнард Текпетей, 90.Спас Делев  (81-88.Вандерсон)

Резерви: 1.Серджио Падт, 5.Георги Терзиев, 9.Игор Тиаго, 30.Игор Пластун, 73.Рик Джонатан, 88.Вандерсон, 19. Пиерос Сотириу
Треньор: Анте Шимунджа

Пловдив, Спортна база в Коматево
Съдия: Георги Гинчев

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
9 - Тодор Неделев стреля извън наказателното поле, топката тупна пред Симон Слуга, но вратарят на Лудогорец все пак изби в корнер
15 - Далечен удар на Шоу минава встрани от вратата на Ханкич
17 - Дени Групер би от около 20 метра, след рикошет топката стана трудна за вратаря на Ботев, но все пак той се разтегна и изби в ъглов удар
27 -  Принудителна смяна за Лудогорец. Доминик Янков получи контузия и не може да продължи. Мястото му зае Рик Джонатан
39 -  ГОООЛ! Спас Делев открива резултата в полза на Лудогорец. Националът проби в наказателното поле, стреля в далечния ъгъл и след рикошет в крака на Самюел Супрайен топката се озова във вратата
42 -  Тисера се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле след грешка на Тодор Неделев, но ударът му мина встрани от вратата
45 -  ГОООЛ! Ботев изравни. Реда Рабей центрира по земя отдясно, а Па Конате се оказа на добра позиция и отклони топката в мрежата
45+1 - Край на първото полувреме
------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
56 -  Джеймс Етоо си отбеляза автогол. Той опита да пресече пас на Текпетей, но вместо това топката се оказа неспасяема за Ханкич и влезе в долния ляв ъгъл на вратата му
68 -  Отлична възможност за Брахими, ударът му обаче беше спасен отлично от Слуга, който съкрати разстоянието до нападателя на Ботев
76 - Удар на Сисиньо, но вратарят на Ботев улови без проблем

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия