Франция победи Нигерия с 2:0 и се класира на 1/4-финал на Мондиала в Бразилия. "Петлите" удариха съперника а здесет минути през втората част с попадение на Пол Погба, който за първи път се разписа на световно първенство, и автогол на капитана на "суперорлите" Джоузеф Йобо.

Французите загубиха два от последните си три мача с отбори от Африка на планетарни шампионати (от Сенегал през 2002 и от ЮАР през 2010), а в третия случай победиха Того през 2006 г.

Възпитаниците на Дидие Дешан чакат победителя от двубоя между Германия и Алжир. Френските национали като цяло не впечатлиха с играта си през първата част и до средата на втората, когато рязко вдигнаха оборотите, за да триумфират в крайна сметка като победители.

* „Суперорлите“ не успяха да станат четвъртия африкански отбор, класирал се на 1/4–финал на мондиал след Камерун (1990), Сенегал (2002) и Гана (2010)
* Нигерия загуби от европейски отбори за трети път на 1/8-финали на световни първенства. Предните поражения бяха с 1:2 от Италия през 1994 и 1:4 от Дания през 1998 г.
* Франция спечели четвърти 1/8-финален мач на световни първенства – 2:0 срещу Италия през 1986, 1:0 над Парагвай през 1998 и 3:1 над Испания през 2006 г.
* В петте случая на световни първенства, когато преодолява първата фаза, Франция стига до полуфиалите – 1958, 1982, 1986, 1998 и 2006. През 1958 и 1982 регламентът е различен и няма 1/8-финали.