Коста Рика и Англия направиха 0:0 в мач от Група „D” на Мондиал 2014. Даниел Стъридж пропусна няколко положения за „трите лъва“, а англичаните претендираха и за дузпа през първото полувреме. Коста Рика пък удари греда след изпълнение на фаул през първата част.

* Франк Лампард стана вторият най-възрастен капитан на Англия в мач от Мондиал 2014. Срещу Коста Рика той беше на 36 години и 4 дни. По-възрастен капитан на „трите лъва“ на мондиали е бил само Питър Шилтън – 40 години и 292 дни.
* Лампард стана и седмият най-възрастен играч, излизал за Англия в мач от планетарен шампионат.
* Коста Рика стана първият отбор в историята на световните първенства, който в груповата фаза играе срещу три бивши световни шампиони. Още повече, че тимът не загуби нито една от тези срещи (победи над Уругвай и Италия и равен с Англия)