Германия разби с категоричното 4:0 Португалия и направи летящ старт на Световното в Бразилия. Мачът в Салвадор започна с гол от дузпа на Томас Мюлер, който след това отбеляза още две попадения и стана първият футболист с хеттрик на Мондиал 2014. В 12-ата минута нападателят на Байерн откри след отсъдено нарушение на Жоао Перейра срещу Марио Гьотце. Португалците също имаха претенции за дузпа. В 75-ата минута обаче реферът Милорад Мажич от Сърбия остана безмълвен след падане на Едер в наказателното поле на германците. Преди това път, в 36-ата Пепе беше изгонен с директен червен картон и Португалия остана с човек по-малко. Защитникът наби глава на Томас Мюлер, след като преди това го удари в лицето при борба за топката.

Вижте головете и преценете сами дали съдията Милорад Мажич беше прав в отсъжданията при спорните ситуации: