Черно море записа втора победа в контролите от зимната подготовка. „Моряците“ се наложиха над Добруджа с 1:0 на стадиона в Албена. Единствения гол в мача реализира Илиан Илиев-младши.

През първата част липсваха чистите голови положения. Въпреки че варненци владееха инициативата, футболистите на Илиан Илиев не успяваха да завършат по най-добрия начин своите атаки. В 20-ата минута Добруджа удари греда след корнер.

Малко след почивката Цветелин Радев от Добруджа получи директен червен картон заради реплика към съдията. На неговото място влезе Симеон Митев.

В 71-вата минута Черно море откри резултата. Илиан Илиев-младши изпълни много технично фаул, отсъден за нарушение на Денис Ангелов. Халфът на “моряците” стреля хитро под стената за 1:0.

Четири минути по-късно Мартин Дичев мощно проби отдясно, мина през бранител и върна топката към точката на дузпата, където Емил Янчев стреля. Стражът на Добруджа изби, кълбото попадна в Денис Ангелов, който стреля, но в тялото на вратаря.

Веднага след това Мартин Милушев отправи опасен удар, но вратарят спаси. В 77-ата минута последваха две добри атаки за Черно море завършили с удари на Илиан Илиев и Денислав Ангелов, но отново стражът на добричлии спаси. В следваща минута Павел Георгиев центрира отдясно, а Денислав Ангелов с летящ плонж засече топката с глава, но вратарят пак бе на мястото си и успя да избие.

Черно море (първо полувреме): Георги Георгиев, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Илиан Илиев, Денислав Ангелов, Файсел Касми, Исмаил Иса
Черно море (второ полувреме): Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Виктор Попов (79-Златин Станков), Емил Янчев, Стефан Велев (70-Росен Стефанов), Павел Георгиев, Файсел Касми (70-Мартин Милушев), Васил Панайотов, Илиан Илиев (79-Николай Златев), Денислав Ангелов.