ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец победи с 1:0 Черно море като гост в среща от последния 35-и кръг на efbet Лига и спечели 12-ата си поредна шампионска титла. Единственият гол в срещата падна минути след почивката и бе дело на Матиас Тисера.

Срещата във Варна започна с натиск на Лудогорец, като в първите десет минути бяха отправен няколко удара по посока вратата на Иван Дюлгеров, но стражът не бе сериозно застрашен.

Малко преди да изтече половин час игра Десподов центрира към Кайо Видал, но ударът му с глава не се получи. В следващата атака дойде първият удар към вратата на разградчани, но Васил, Панайотов не намери целта.

"Моряците" пропуснаха невероятна възможност да поведат в резултата, но Матеус Машадо не успя да преодолее вратаря на Лудогорец.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Пет минути след почивката Лудогорец успя да открие резултата. Десподов центрира от корнер към близката греда, топката бе продължена към непокрития Тисера, който се разписа за 1:0.

След малко повече от час игра разградчани отново създадоха  напрежение пред вратата на домакините, но не се стигна до гол. В последните минути играта се накъса, а нарушенията зачестиха.

В последните пет минути стана интересно във Варна, след като домакините пропиляха две добри възможности, а Лудогорец остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Клод Гонсалвеш.

До края не падна гол, а Лудогорец запази разликата си от точка на върха в класирането пред ЦСКА.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Матиас Тисера (50')

По-важното от мач по минути:

1' Начало на срещата.
7' Кирил Десподов получи отдясно, капитанът на гостите пробва удар, но не уцели добре топката.
8' Бомбен шут на Фон Витри от границата на наказателното поле след пас на Десподов, топката профучава над напречната греда.
9' Нов изстрел към вратата на Черно море! Кирил Десподов получава в наказателното поле и стреля силно, но топката рикошира в тялото на Росен Стефанов и излиза в корнер.
28' Каква възможност! Десподов получи отдясно и центрира на далечната греда, където Кайо Видал бе оставен абсолютно сам. Той стреля с глава, но не успя да намери добре топката.
29' Първи удар към вратата на Лудогорец! Васил Панайотов стреля от дистанция, но неточно и праща топката в аут.
36' Страхотен пропуск за Черно море! Матеус Машадо бе изведен очи в очи със Серджио Падт, но стражът на гостите успя да отрази удара му по земя.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49' Шанс за Лудогорец! Тиссера шутира близкия ъгъл, но Дюлгеров изби в корнер.
50'  ГООООООЛ за Лудогорец! Центриране на Кирил Десподов на първа греда бе продължено успоредно на голлинията, където дебнеше Матиас Тисера и отблизо се разписа за 1:0.
64' Разбъркване в наказателното поле на Черно море след центрирането от ъглов удар, но не се стигна до удар към вратата.
86' Напрежение пред вратата на Лудогорец! Последва опасно центриране, но двама играчи на Черно море се разминаха с топката.
88'  ЧЕРВЕН КАРТОН за Клод Гонсалвеш! Лудогорец остава с човек по-малко.
90' Шанс за Черно море! Александър Василев игра с глава, топката прелетя опасно близо до далечната греда, но премина встрани.
90+5' Край на мача.

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 4. Росен Стефанов (60  9. Атанас Илиев)  – 6. Виктор Попов (79  2. Цветомир Панов) , 71. Васил Панайотов (К), 8. Мазир Сула (80  33. Мишаел Сантос ), 19. Александър Василев – 11. Алекс Фернандес , 86. Исмаил Иса (68  10. Велислав Василев) , 7. Матеуш Машадо  (46  23. Едгар Пашеко)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 35. Арлинд Дакай, 77. Стефан Велев
Треньор: Илиан Илиев

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 6. Якуб Пьотровски , 8. Клод Гонсалвеш , 10. Матиас Тисера  , 11. Кирил Десподов (85  37. Бърнард Текпетей), 16. Аслак фон Витри , 22. Франко Русо, 23. Мануел Шоу (76  30. Педро Нареси) , 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал (69  90. Спас Делев)
Резерви: 12. Симон Слуга,  (85  5. Георги Терзиев), 7. Рай Насименто, 20. Нонато, , 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев
Треньор: Ивайло Петев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Тича", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР