ЦСКА 1948 записа важна победа в битката за оцеляване в efbet Лига, след като в сблъсък на дъното на класирането се наложи над Пирин с 1:0. Срещата от 17 кръг беше решена с гол от дузпа, реализирана от Ивайло Чочев. Попадение на „орлетата“ беше отменено с намеса на ВАР, а гостите пропуснаха и дузпа.

Пирин имаше предимство на терена през първото полувреме и създаде няколко опасни положения пред вратата на Даниел Наумов. Гостите обаче не успяха да пратят топката в мрежата. В 41-ата минута това все пак се случи. Мохамед Брахими се разписа след центриране на Юлиан Попев. Попадението обаче беше отменено след намесата на ВАР, тъй като Попев се оказа в положение на засада.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 получи право да изпълни дузпа. ВАР имаше намеса при решението на съдията Георги Гинчев да назначи наказателния удар. Ивайло Чочев пък не сбърка при удара си от бялата точка и откри резултата.

Малко след началото на второто полувреме Денислав Ангелов пропусна да удвои аванса на домакините, след като не успя да преодолее Ник Хангелман, когато се озова сам срещу него.

В 68-ата минута Пирин получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Лазар Марин. Даниел Наумов обаче спаси удара на Станислав Манолев, който стреля изключително лошо от 11-метровия наказателен удар.

В последните 10 минути имаше възможности за гол и пред двата отбора, но след далечни удари. Първо Ивайло Климентов от ЦСКА 1948 от 20 метра не уцели вратата, а след това с неточен далечен удар се отчете Антон Карачанаков от Пирин.

С този успех „червените“ събраха актив от 18 точки и заемат десето място в класирането. Пирин е на предпоследната 13-а позиция с 12 т. В понеделник ЦСКА 1948 гостува на Черно море, а ден по-рано „орлетата“ приемат ЦСКА.

ЦСКА 1948 – Пирин 1:0
1:0 Ивайло Чочев (45+1-дузпа)

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 3.Димитър Пиргов , 25.Георги Ангелов (60-98.Валентин Йосков), 87.Симеон Петров, 24.Лазар Марин , 7.Марио Топузов (76-56.Богдан Костов), 37.Емил Мартинов, 18.Ивайло Чочев, 20.Ангел Бастунов (70-8.Ивайло Климентов), 9.Денислав Ангелов, 70.Георги Русев
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 5.Михаил Минков, 61.Стелиан Добрев, 8.Ивайло Климентов, 71.Александър Йорданов, 98.Валентин Йосков, 56.Богдан Костов
Треньор: Николай Киров

Пирин: 12.Ник Хенгелман, 6.Юлиан Попев (56-9.Преслав Йорданов), 5.Николай Бодуров , 3.Петър Занев, 14.Стилиян Николов , 18.Светослав Дяков , 38.Александър Дюлгеров , 11.Станислав Манолев , 31.Красимир Станоев (89-73.Венцислав Бенгюзов), 7.Мохамед Брахими , 29.Станислав Костов (76-71.Антон Карачанаков)
Резерви: 1.Марио Кирев, 17.Спас Георгиев, 44.Конър Хендърсън, 9.Преслав Йорданов, 71.Антон Карачанаков, 45.Христофор Хубчев, 73.Венцислав Бенгюзов
Треньор: Уорън Фийни

Бистрица, ст. "Витоша"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия