ЦСКА приема Македония Гьорче Петров в реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. „Армейците“ са фаворит в днешната среща, която започва в 20:00 часа.

Първата среща в Скопие преди седмица завърши при нулево реми, което е едва второто равенство в историята на Македония ГП в Европа. Интересното е, че и другото е записано срещу български отбор – през сезон 2006/07 срещу Локомотив (София). Останалите мачове на настоящия носител на купата на Северна Македония в евротурнирите са седем загуби.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Въпреки ролята си на фаворит ЦСКА трябва да бъде много внимателен тази вечер. Не само от респект към съперника, но и от гледна точка на статистиката. „Армейците“ отпаднаха от евротурнирите в последните два случая, когато направиха нулево равенство като гост. Именно тези случаи трябва да бъдат като обеца на ухото на всички на „Българска армия“ за днешния мач.

„Червените“ общо пет пъти са правили 0:0 навън в първия мач, без да броим настоящата ситуация с Македония Гьорче Петров. Първият случай е точно преди 40 години, когато Монако е елиминиран след продължения. През сезон 1998/99 ЦСКА в два поредни кръга на Купата на УЕФА отстранява беларуския Белшина и норвежкия Молде след 0:0 като гост в първия мач.

Последните два случая, когато „армейците“ завършват при нулево равенство навън, са доста болезнени за феновете. В първия кръг на Купата на УЕФА през сезон 2007/08 ЦСКА отпада от Тулуза след 1:1 на „Армията“ на реванша, след като Андре-Пиер Жиняк изравнява за френския тим в шестата минута на добавеното време.

Преди 10 години, сезон 2012/13, във втория квалификационен кръг на Лига Европа „червените“ отпадат от словенския Мура, след като Нусмир Фаич бележи изравнително за 1:1 в 76-ата минута. Така ЦСКА два поредни пъти отпада след 0:0 като гост в първия мач заради вече несъществуващото правило за гол на чужд терен.

ЦСКА В ЕВРОПА СЛЕД 0:0 КАТО ГОСТ В ПЪРВИЯ МАЧ