Третият отбор на ЦСКА продължи възхода в представянето си и спечели четвърта поредна победа в първенството на Югозападна ELITBET Трета лига. Възпитаниците на Румен Трифонов надделяха като гост над втория тим на Септември (София) с 1:0 в Герман и се изкачиха на шесто място във временното класиране.

Двубоят стартира равностойно и през първата част двата тима не успяха да стигнат до много положения пред двамата вратари. След почивката ЦСКА бе отборът, който по-настойчиво търсеше победата и в крайна сметка, макар и драматично, заслужено успя да стигне до трите точки. В 88-ата минута в герой се превърна Васил Каймаканов, който реализира победното попадение след асистенция на резервата Юлиан Гилов.

Следващият двубой на ЦСКА III от първенството е домакинство на Балкан (Ботевград) - в събота (5 октомври) от 16:00 часа.

Съставът на ЦСКА III: 1. Георги Гергинов (в), 5. Божидар Петров, 4. Димитър Николов, 3. Румен Рангелов, 8. Илиян Димитров (82’ 33. Димитър Христов), 6. Светозар Евтов, 18. Димитър Петров (90+2’ 13. Георги Караиванов), 10. Алесандро Николов (к) (66’ 7. Юлиан Гилов), 11. Васил Каймаканов, 17. Александър Кожухаров (82’ 14. Антон Толев), 9. Павел Жабов (90+2’ 19. Николай Николов).
Резерви: 1. Станислав Танев (в), 33. Димитър Христов, 13. Георги Караиванов, 16. Борислав Бенов, 19. Николай Николов, 22. Илия Димитров, 20. Кирил Георгиев, 14. Антон Толев, 7. Юлиан Гилов
треньор: Румен Трифонов