Дублиращият отбор на ЦСКА победи Гранит (Владая) с 3:2 в мач от втория кръг на шампионата в Югозападната трета лига, игран на стадион "Българска армия". Над всички беше Марк-Емилио Папазов, който получава шанс и в първия тим на "червените". 18-годишният нападател вкара два гола и бе с основна заслуга за победата на ЦСКА II.

Първото полувреме избраниците на Стамен Белчев показаха по-добра игра и владееха повече инициативата. Въпреки това гостите поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Димитър Петров се разписа с глава, след като бе най-съобразителен в наказателното поле, след центриране от корнер. Съставът на младите "армейци", изграден само от юноши от Академията, се представи много добре като организира няколко опасни атаки. При една от тях в 23-aта минута, след многоходово разиграване топката достигна до Марк-Емилио Папазов, който с много силен и плътен шут по диагонала възстанови равенството - 1:1.

След още 6 игрови минути Алесандро Николов получи хубав пас от дълбочина и с майсторско изпълнение даде преднина на "червените", разписвайки се за 2:1. Малко преди почивката футболистите на Гранит (Владая) получиха право да изпълнят ъглов удар от дясно на вратаря Алекс Божев и след центрирането отново Димитър Петров с глава бе точен - 2:2. При този резултат двата състава се оттеглиха към съблекалните.

През втората част "армейците" продължиха да атакуват, а гостите от своя страна се отбраняваха умело и разчитаха на контраатаки. В 63-ата минута Илиан Антонов напредна хубаво по дясното крило и подаде на непокрития Марк-Емилио Папазов, който се озова сам срещу вратаря на гостите, но за секунда се засуети и стражът изби изстрела му.

След още 5 игрови минути обаче комбинация отляво между същите футболисти Илиан Антонов и Марк-Емилио Папазов завърши с красив прехвърлящ изстрел на нападателя, който с второто си попадение в срещата оформи крайния резултат 3:2 в полза на ЦСКА II срещу Гранит (Владая).

По този начин възпитаниците на наставника Стамен Белчев записаха първа шампионатна победа в Югозападната трета лига и събраха актив от 4 точки. В следващия мач ЦСКА II гостува на Оборище (Панагюрище). Двубоят е насрочен за събота (20 август).

Стартовият състав на ЦСКА II: 1. Алекс Божев (в), 17. Алесандро Николов, 11. Илиан Антонов, 10. Георги Чорбаджийски, 18. Юлиан Илиев (к), 20. Ясен Спиров, 7. Марк-Емилио Папазов, 4. Любомир Цветанов, 22. Виктор Атанасов, 6. Мартин Сотиров, 5. Росен Маринов.
Резерви: 12. Кристиян Димитров (в), 21. Роберто Щилянов, 13. Теодор Апостолов, 9. Александър Георгиев, 8. Браян Стефков, 16. Йоан-Филип Чавов, 3. Лъчезар Иванов.