ЦСКА 1948 започна историята си с убедителна победа с 8:0 в първия мач. Създаденият това лято клуб победи Люлин на старта на Четвърта лига София град - юг. Отборът е воден от треньора Валентин Илиев и започва участие от най-ниското стъпало в родния футбол. "Червените" бяха подкрепени от около 400-500 зрители в столичния квартал "Люлин". Доста често скандирания и познати песни от рефрена на ЦСКА огласяха района.

Във 2 кръг ЦСКА 1948 приема Конелиано. Двубоят е на 18 септември (неделя) от 17:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Йоан Маринов и Едуарт Атанасов отбелязаха по два гола. Останалите четири попадения нанизаха Кирил Атанасов, Давид Стоянов, Радослав Димитров и Алекс Илиев. Атанас Кръстев пропусна дузпа.

Йоан Маринов откри резултата с хубав удар с глава за 1:0. В 30-ата минута отново той отбеляза за 2:0. В рамките на шест минути ЦСКА 1948 вкара три гола, за да се оттегли с комфротна преднина от 5:0. Кирил Атанасов покачи на 3:0 в 34-ата минута. Играчът вкара след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. В 37-ата минута капитанът на ЦСКА 1948 Давид Стоянов покачи на 4:0 след хубав шут от наказателното поле. Едуарт Атанасов направи резултата 5:0 в 40-ата минута след многоходова атака.

След почивката момчетата на Вальо Илиев понамалиха темпото, но все пак не спряха да създават голови положения. В 73-ата минута Атанас Кръстев от ЦСКА 1948 пропусна дузпа, като прати топката покрай левия страничен стълб. Шесто попадение обаче падна чак в 78-ата минута. Негов автор стана Едуарт Атанасов. Две минути след това Радослав Димитров покачи на 7:0, а крайното 8:0 оформи Алекс Илиев.

Люлин - ЦСКА 1948 0:8
0:1 Йоан Маринов (10), 0:2 Йоан Маринов (30), 0:3 Кирил Атанасов (34), 0:4 Давид Стоянов (37), 0:5 Едуарт Атанасов (40), 0:6 Едуарт Атанасов (78), 0:7 Радослав Димитров (80), 0:8 Алекс Илиев (89)

Люлин: 1. Георгиев, 11. Димитров, 6. Лозанов, 13. Иванов, 7. Начев, 20. Алексиев, 10. Спасов, 16. Събев, 18. Енчев, 8. Мугляшки, 2. Русинов

ЦСКА 1948: 12.Иван Герасимов, 33.Алекс Илиев, 25.Герман Петров, 5.Борислав Ангелов, 3.Давид Стоянов, 4.Радослав Димитров, 2.Атанас Кръстев, 23.Кирил Атанасов, 10.Едуарт Атанасов, 17.Йоан Маринов, 21.Герасим Заков