ЦСКА завърши при 0:0 с полския полския Стал (Мелец) във втората си контрола от зимния лагер в Алания (Турция). За съперника титуляр започна българинът Божидар Чорбаджийски, докато другият нашенец в полския тим Алекс Колев се появи през втората част.

"Армейците" на два пъти застрашиха вратата на съперника през първата част, но ударите на Петър Занев в 15-ата минута и на Юнус Санкаре четири по-късно не намериха целта. В 28-ата минута Стал вкара гол, дело на Божидар Чорбаджийски, който засече удар с глава на Флис, но се оказа, че бившият бранител на "армейците" е извършил фаул в атака и попадението беше отменено.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

ЦСКА смени целия си състав на почивката и продължи да контролира играта, макар втората част да започна с възможност за съперника. Появилият се от пейката в полския тим Алекс Колев се озова в добра позиция, но ударът му мина встрани. Последва пропуск на Али Соу в 55-ата минута пред вратата на поляците. След около час Стал едва не си вкара автогол при остро центриране към Ахмедов. Поляците за малко не откриха резултата в 78-ата минута, когато Евтимов сбърка, но Маг не успя да се възползва.

Припомняме, че в първата си проверка на турска земя в събота "армейците" се наложиха с 4:0 над дублиращия състав на Аланияспор. ЦСКА трябва да изиграе още няколко контроли на лагера в Турция, но има сигурен съперник само за тази с полския Заглембе (Любин) на 21 януари и търси съперник за мач в неделя.

ЦСКА София (Bul)ЦСКА (първо полувреме): 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 10. Радослав Живков, 30. Георги Йомов
ЦСКА (второ полувреме): Димитър Евтимов – Мартин Смоленски, Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Александър Бучков, Греъм Кери – Тиаго Родригеш, Адалберто Пеняранда – Тонислав Йорданов – Ахмед Ахмедов, Али Соу