ЦСКА победи Славия с 3:2 като гост в двубой от 20-ия кръг на Efbet лига.

Сериозно ВИП присъствие по трибуните беляза двубоя, тъй като легендата на Барселона Хосе Мари Бакеро пристигна у нас, за да наблюдава дебюта на сина си Йон с екипа на "белите"

Първият половин час не предложи особени емоции на феновете, а след точно 30 минути игра Греъм Кери пропиля най-чистото положение в мача.

Само две минути по-късно вратарят на Славия Георги Петков и нападателят на ЦСКА се сблъскаха, като стражът остана да лежи няколко минути и се наложи да бъде откаран с линейка. Вратата й обаче не се отвори още няколко минути, което допълнително забави мача и полувремето приключи с 11 минути продължение.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Славия започна по-силно втората част и в първите пет минути пропиля две добри възможности, при които Иван Минчев и Радослав Кирилов бяха неточни. Точно десет минути след почивката Йон Бакеро откри резултата с глава (1:0) за радост на баща си, който гледа срещата на живо.

По-малко от десет минути след попадението за домакините Жорди Кайседо успя да изравни с глава след центриране от корнер (1:1).

Славия можеше да си върне водачеството в 67-ата минута, когато "белите" изненадаха отбраната на ЦСКА с бързо включване на Кристиан Добрев, след което вратарят на ЦСКА фаулира играч на домакините и реферът отсъди дузпа. Секунди по-късно ВАР промени решението на рефера и той отсъди засада.

Четвърт час преди края на мача ЦСКА поведе с 2:1, като Греъм Кери за втори път се превърна в асистент от корнер, но този път Мено Кох засече топката във вратата на Славия (3:1).

Славия върна интригата с втори гол десет минути преди края след страхотно изпълнение на Ерол Дост от границата на наказателното поле.

Пет минути преди края Славия остана с човек по-малко за втори жълт картон на Ертан Томбак, но в продължението на двубоя и Греъм Кери от ЦСКА напусна играта по същата причина.

ЦСКА остава на 4 точки зад лидера Лудогорец след днешната победа на разградчани над Черно море (1:2). Славия е на пето място с 29 точки.

СЛАВИЯ - ЦСКА 2:3
1:0 Йон Бакеро (55'), 1:1 Жорди Кайседо (64'), 1:2 Мено Кох (73'), 1:3 Амос Юга (78'), 2:3 Ерол Дост (80')

|

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
15' Първа опасност в мача! Иван Минчев стреля от пряк свободен удар, но топката среща стената.
16' Шанс и за ЦСКА! Томас Лам опита удар с глава, но топката минава покрай вратата на Георги Петков.
22' Още една възможност за ЦСКА! Карло Мухар шутира от дистанция, но високо над вратата на Славия.
30'  Каква възможност за ЦСКА! Греъм Кери получи топката в наказателното поле и стреля към близкия ъгъл, но на сантиметри встрани.
32'  Играта е спряна след сблъсък между Георги Петков и Жорди Кайседо. Нападателят се изправи бързо, но вратарят на Славия се нуждаеше от минута-две, за да се свести.
44' Играта е подновена! Петков беше откаран с линейка, а на вратата на Славия застана 16-годишният Денислав Жеков.
45' 11 минути продължение на първата част.
45+5' Вилдсхут стреля от дистанция. Жеков не бе убедителен, но все пак успя да укроти кълбото.
45+11' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.
49'  Шанс за Славия! Иван Минчев получи топката на границата на наказателното поле и нанесе хубав удар, който обаче мина на около метър над напречната греда.
51'  Още една добра възможност за "белите"! Радослав Кирилов шутира много силно с левия крак по диагонала, но топката не намери очертанията на вратата, пазена от Бусато.
55'  ГООООЛ за Славия! Синът на легендата на Барселона Хосе Мари Бакеро - Йон открива резултата след удар с глава при центриране отляво.
57' Играта временно е спряна заради мълга от димки по трибуните. След минута-две отново се играе футбол.
64'  ГООООЛ за ЦСКА! Жорди Кайседо беше най-добре пласиран при центриране на Греъм Кери от корнер и с глава вкара топката във вратата за 1:1.
67'  ВАР се намеси във важен момент и превърна решението на рефера за дузпа за Славия в засада на Кристиан Добрев!
73'  ГООООЛ за ЦСКА! Греъм Кери за пореден път центрира страхотно от корнер и Мено Кох заби топката в мрежата за 2:1.
76' Нова опасност пред вратата на Славия след статично положение, но топката излиза в корнер.
78'  ГООООЛ за ЦСКА! Центрирането пред вратата на Славия не даде резултат, но Амос Юга достигна до топката и с мощен удар я насочи в обратния ъгъл на вратата за 3:1.
80'  ГООООЛ за Славия!  Защитата на ЦСКА сгреши след центриране отдясно, Ерол Дост стигна до топката на границата на наказателното поле и с техничен удар я насочи в десния ъгъл на Бусато за 3:2.
85'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Ертан Томбак получи втори жълт картон за фаул срещу Кайседо и напуска играта.
90' Шест минути добавено време на мача.
90+2'  ЧЕРВЕН КАРТОН и за Греъм Кери! Плеймейкърът на ЦСКА получи втори жълт картон за разкарване на топката.
90+6' Край на мача.

Славия София СЛАВИЯ: 1. Георги Петков (44'  12. Денислав Жеков), 3. Ертан Томбак , 77. Георги Вълчев, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес , 11. Кристиан Добрев (74'  5. Мартин Атанасов ), 17. Ерол Дост , 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев (82  18. Димитър Стоянов), 7. Йон Бакеро  (82  19. Мартин Сораков), 10. Радослав Кирилов (К)
Резерви: 15. Мартин Георгиев, 83. Христо Попадийн, 55. Александър Иванов
Треньор: Мартин Кушев

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох , 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику , 29. Томас Лам (60  21. Амос Юга ), 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери , 10. Георги Йомов (60 7. Йоан Баи) , 30. Яник Вилдсхут (46'  27. Маурисио Гарсез) , 9. Жорди Кайседо  (90  17. Бисмарк Чарлс )
Резерви: 25. Димитър Евтимов 14. Калоян Кръстев, 6. Християн Петров
Треньор: Стойчо Младенов

Стадион: "Славия", София
Съдия: Драгомир Драганов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия