ЦСКА победи Литекс с 2:0 в учебна игра, играна днес на клубната база  на "червените" в Панчарево.

През първото полувреме "армейците" бяха по-добрият отбор на терена, като владееха повече топката и контролираха събитията на терена, със завърналия се от ангажименти с националния тим на Еквадор Жорди Кайседо.

В 21-ата минута Греъм Кери откри резултата с красив гол, дошъл след самостоятелен пробив през центъра на противниковата отбрана и хубав завършващ изстрел с долния десен ъгъл на вратаря Орлинов.

След още 10 минути Иван Турицов пропусна да удвои, след като отправи мощен шут извън наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

В последните 5 минути на първата част играещия под наем в Литекс футболист на ЦСКА Митко Митко на два пъти стреля от дистанция към Евтимов, но изстрелите му не намериха целта. Така двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за червените.

През второто полувреме старши треньорът Стойчо Младенов изпробва различен състав, като единствено стражът Димитър Евтимов продължи да пази. ЦСКА започна вихрено и още в 51-ата минута Георги Чорбаджийски реализира дебютното си попадение с червената фланелка, след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле (2:0).

До края на двубоя "червените", които днес играха в черен спортен екип, можеха да направят победата си още по-изразителна, но нямаха шанс пред гола и срещата приключи при резултат 2:0.

Утре от 15:00 часа на стадион "Българска армия" в контролата срещу Царско село ще бъде официалното представяне на ЦСКА за пролетния полусезон.

ЦСКА през първото полувреме: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо.
ЦСКА през второто полувреме: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас Лам, 11. Калоян Пехливанов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 22. Георги Чорбаджийски, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 7 Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 17. Бисмарк Чарлс.