ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

ЦСКА победи Локомотив (София) с 2:0 у дома в среща от 11-ия кръг на efbet Лига и постигна четвърти пореден успех в първенството. В герой се превърна Майкъл Естрада, отбелязал първите си голове за "армейците".

Първото по-добро положение в срещата бе на сметката на "червените", но Тобиас Хайнц не намери целта в осмата минута. Минути след това отново той стреля от фаул, но неточно.

"Червените" имаха претенции за игра с ръка на Бруно Франко в 21-ата минута, но те не бяха уважени.

Малко преди да изтече половин час игра Тобиас Хайнц направи поредния си пропуск пред вратата на "железничарите", а Ивайло Найденов изби топката пред голлинията.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

ЦСКА удари в края на първата част с две попадения на Майкъл Естрада, негови първо и второ за "червените".

Той откри ;головата си сметка в 40-ата минута след удар отблизо, а четири след това удвои, останал сам срещу Любенов.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА, но Любенов лиши Назон от попадение в първите минути.

Стражът на "железничарите" трябваше да се намесва решително минути след това при удар на Естрада, лишавайки го от хеттрик.

Александър Любенов спаси вратата си и в 67-ата минута след удар с глава на Амос Юга.

Локомотив (София) можеше да върне интригата в 69-ата минута, но Бусато блокира удар отблизо на Карлос Франса. Минути преди края "железничарите" пропиляха нова възможност, при която Иван Турицов блокира Калоян Кръстев.

С успеха ЦСКА зае четвърто място в класирането и е на точка зад третия Левски. Локо (София) остава сред последните три тима с актив от 9 точки.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:0
1:0 Майкъл Естрада (40'), 2:0 Майкъл Естрада (45')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Първи удар към една от двете врати! Тобиас Хайнц шутира, но не намери целта.
12' Нов опит на Хайнц от фаул, но топката срещна стената.
21'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа от страна на ЦСКА! Шут на Дюкенс Назон бе отразен от Александър Любенов. След това обаче, топката се отби в ръката на Бруно Франко. Реферът и ВАР прецениха, че няма умисъл в действията му.
25' Хубав удар от страна на Майкъл Естрада от фала, но Любенов боксира.
27'  Каква възможност за ЦСКА! Тобиас Хайнц изскочи отляво на вратата, Любенов го пресрещна. топката премина покрай вратаря, но защитник на Локо (София) я изчисти малко пред голлинията.
32' Линдсет получи пас от Естрада, но шутира твърде неточно.
40'  ГООООЛ за ЦСКА! Майкъл Естрада откри резултата след удар отблизо. Нападателят първо опита удар с глава, получи се рикошет в бранител на Локомотив, след което топката се върна към него.
45'  ГООООЛ за ЦСКА! Майкъл Естрада бе изведен сам срещу Любенов и го преодоля с техничен удар.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46' Страхотен шанс за ЦСКА! Назон засече топката, но Любенов плонжира и я изби в корнер.
49' Каква възможност за ЦСКА! Майкъл Естрада остана на сантиметри от трети гол, след като ударът му премина встрани от гредата след намеса на Любенов.
67' Пореден шанс за ЦСКА! Амос Юга стреля с глава, но Любенов изби.
69' Опасна атака пред вратата на ЦСКА! Карлос Франса изскочи зад гърба на "червената" отбрана, но ударът му бе блокиран пот Бусато.
85' Калоян Кръстев бе изведен в чудесна позиция, но Иван Турицов се намеси преди нападателят на Локо да отправи удар.
90+4' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато – 4. Мено Кох, 21. Амос Юга (к),  6. Християн Петров– 19. Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет (81' 15. Тибо Вион) , 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо (89' 27. Лазар Тифегджич) - 14. Тобиас Хайнц (64' 10. Жираир Шагоян) – 9. Дюкенс Назон (64'  11. Матиас Фаетон) 29. Майкъл Естрада   (89'  30. Данило Асприля)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 20. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 24. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов – 22. Ивайло Найденов  (46' 93. Стефан Ламбезе) , 33. Алан Диас  (55'  15. Лука Иванов), 4. Диме Димов, 5. Даниел Ками, 12. Бруно Франко  (67' 13. Галин Минков) – 98. Стив Траоре , 26. Красимир Милошев (к) (64' 10. Валентин Николов), 31. Красимир Станоев, 11. Карлос Франса – 45. Димитър Митков (83'  9. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 20. Диого Тейшейра
Треньор: Данило Дончич

Съдия: Кристиян Колев
Стадион: "Българска армия", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР