ЦСКА загуби с 0:1 от вицешампиона на Азербайджан Карабах в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Единственото попадение вкара Курбанли в 71-ата минута.

"Армейците" имаха шансове, но не успяха да се разпишат. На два пъти и гредите им попречиха - първо след удар с глава на новото попадение Жуниор Нзила, а през втората част същото стори и Греъм Кери.

Треньорът на ЦСКА Любослав Пенев заложи в титулярния състав на трима от новопривлечените - Яник Вилтсхут, Жуниор Нзила и Йоан Баи. Младият Християн Петров също попадна сред стартовите единадесет, а атаката поведе Ахмед Ахмедов.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Първото полувреме "червените" доминираха. В 10-ата минута Вилтсхут получи подаване на границата на наказателното поле. Нидерландецът стреля в тялото на бранител и топката излезе в корнер. Малко след това Федерико Варела бе изведен добре и опита удар, който обаче бе уловен от вратаря на азерите.

В 16-ата минута Жеферсон стреля опасно от фаул, но покрай левия страничен стълб. Пет минути преди почивката момчетата на Любослав Пенев бяха много близо до гол. След центриране от фаул Жуниор Нзила засече с глава, но топката срещна напречната греда.

През втората част "армейците" продължиха да атакуват и да бъдат по-добрият отбор. В 57-ата минута Иван Турицов бе изведе добре по левия фланг. Бранителят опита подаване в наказателното поле, което обаче бе уловено от стража на Карабах. Малко след това гредата за втори път лиши ЦСКА от гол. Кери стреля от пряк свободен удар, но топката срещна левия страничен стълб.

Пенев и този път направи много промени в състава си през второто полувреме и даде шанс за изява на всичките налични футболисти.

В 65-ата минута Валентин Антов влезе на мястото на Юрген Матей и доигра срещата.

В 70-ата Карабах поведе в резултата с попадение на Муса Гурбанли, като при подаването към него останаха много сериозни съмнения за засада.

"Армейците" продължиха да атакуват и в 86-ата минута Георги Йомов бе съборен в наказателното поле на азерите, но съдията не посочи бялата точка.

В последната минута Греъм Кери стреля опасно от пряк свободен удар, но изстрелът му премина над гредата. Така ЦСКА отстъпи на вицешампиона на Азербайджан Карабах с 0:1 в последната си контрола от втория етап от предсезонната подготовка в Австрия.

Утре в 18:30 часа "червените" кацат на Терминал 2 на летище София, а в събота ще е официалното представяне на отбора за новия сезон, което ще е непосредствено преди контролната среща с Ботев (Враца). Мачът е от 19:30 часа и ще се играе на стадион "Българска армия".

Припомняме, че в предишните си контроли на лагера в Австрия ЦСКА победи с 1:0 Вакер (Инсбрук) и загуби от Олимпиакос (1:2) и Вердер (0:1).

ЦСКА - Карабах 0:1
0:1 Гурбанли (70)
ЦСКА: 25. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей (65 - 26. Валентин Антов), 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес (к), 4. Яник Вилдсхут (46 - 8. Греъм Кери) , 5. Федерико Варела 6. Жуниор Нзила (46 - 10. Георги Йомов), 7. Йоан Баи (75 - 6. Жуниор Нзила), 23. Ахмед Ахмедов (55 - 30. Радослав Живков), 29. Християн Петров. Треньор: Любослав Пенев

Карабах: 1. Магомедалиев, 2. Гарайев, 5. Медведев, 6. Андраде, 11. Ромеро, 18. Ибрахими, 20. Боркес, 22. Гурбанли, 30. Хюсеинов, 24. Алиев, 81. Медина Треньор: Гурбан Гурбанов