ЦСКА победи втородивизионния Спортист (Своге) с 3:1 в контролната среща в базата си в Панчарево. Проверката беше организирана в паузата в първенството заради мачовете на националните отбори.

Точни за тима на Стойчо Младенов бяха юношата Асен Дончев, Карло Мухар от дузпа и появилият се като резерва Бисмарк Чарлс. "Aрмейците" можеха да запишат още по-изразителна победа, но две попадения бяха отменени заради засада, веднъж и гредата попречи.

В 8-ата минута съдията отмени гол на гостите от Своге заради фаул в нападение. Ариф Ферадов центрира отляво, Яо Фенок вкара, но преди да отбележи бутна при отскока Димитър Евтимов.

Малко след това вратарят на Спортист Стефано Кунчев отрази удар на Тибо Вион. В 14-ата минута Георги Николов изпрати топката покрай вратата на ЦСКА.

В 17-ата домакините поведоха. 18-годишният Асен Дончев отбеляза за 1:0 с удар по земя, получи се и рикошет преди топката да влети в мрежата на Стефано Кунчев.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 19-ата минута беше отменен гол и на ЦСКА. Йоан Баи получи пас отдясно от Калоян Кръстев и вкара на празна врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 27-ата минута Браян Морено също се разписа, но и този гол беше отменен. Тибо Вион отправи далечен изстрел, Стефано Кунчев отби топката в крака на колумбиеца, който обаче е бил в засада.

Maлко преди почивката Спортист изравни. Стефан Стефанов беше изведен сам срещу Димитър Евтимов и го преодоля за 1:1.

В началото на втората част Федерико Варела направи пропуск. В 57-ата минута появилият се като резерва Бисмарк Чарлс беше фаулиран в наказателното поле на гостите и последва дузпа за ЦСКА, която Карло Мухар вкара за 2:1, наказвайки резервата на Спортист Ивайло Василев.

Няколко минути по-късно и Варела беше близо до гол, но уцели напречната греда на вратата на отбора от Втора лига.

В 73-ата избраниците на Стойчо Младенов поведоха с 3:1, като този път точен беше Бисмарк Чарлс, който преодоля двама играчи на Спортист, след което и Ивайло Василев, за да опъне мрежата му. ​

До края ЦСКА изпусна още няколко изгодни положения за гол.

ЦСКА - СПОРТИСТ (Своге) 3:1
1:0 Асен Дончев (17), 1:1 Стефан Стефанов (43), 2:1 Карло Мухар (58-дузпа), 3:1 Бисмарк Чарлс (73)

ЦСКА София
ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев , 4. Мено Кох, 29. Томас Лам, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар , 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев
Резерви: 1. Густаво Бусато, 26. Юлиан Илиев, 19. Ясен Спиров, 18. Любомир Цветанов, 22. Мартин Сотиров, 6. Християн Петров, 20. Костадин Анев, 11. Калоян Пехливанов, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс
Треньор: Стойчо Младенов

СПОРТИСТ (Своге): Стефано Кунчев, Борислав Стойчев, Инок Люко, Галин Ташев, Богомил Богомилов, Ивайло Михайлов, Стефан Стефанов , Аюп Тазоти, Георги Николов, Ариф Ферадов, Илия Русинов
Резерви: Ивайло Василев, Иво Харизанов, Сами Пилер, Владимир Сиромахов, Калоян Тодоров, Кирил Янакиев, Филипе, Красимир Панчев, Владислав Хайдарски
Треньор: Борислав Кьосев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия