ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогрозираха мача Дарин Ангелов и Ромина Тасевска в играта "Ефбет Лига" на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА победи Берое с 4:1 като гост в Стара Загора в среща от 19-ия кръг на Efbet лига, в първи официален мач за двата тима след зимната пауза. Така "червените" се връщат на върха с точка пред Лудогорец, докато Берое остава на 11-о място в класирането.

"Армейците" се радваха на солидна подкрепа от трибуните, след като най-върлите привърженици на тима прекратиха бойкота си.

Първата по-опасна атака бе пред вратата на домакините в петата минута, но прострелно подаване не стигна до Лазар Туфегджич. Заралии отвърнаха минути след това със силен удар на Вини Трибуле, уловен от Бусато.

Спас Георгиев опита удар към вратата на столичани в 20-ата минута, а пет по-късно играчите на Берое имаха претенции за дузпа,

Гол на домакините бе отменен в 33-ата минута, в която Вини Трибуле прати топката в мрежата, но съдиите видяха засада и игра с ръка и не зачетоха попадението.

До края на полувремето последваха две опасности за ЦСКА, но Брадли де Нойер и Маурисио Гарсес не успяха да се възползват.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част започна с много добра възможност за ЦСКА, но Лазар Туфегджич не успя да преодолее Иван Караджов отблизо след удар с глава.

Берое успя да поведе в 55-ата минута след топовен удар на Симеон Мечев и неумела намеса на Бусато за 1:0.

ЦСКА натисна след гола и минути след изтичането на част игра новото попълнение на "червените", появил се като резерва Тобиас Хайнц удари гредата.

Столичани успяха да стигнат до равенството в 70-ата минута, в която Брадли не Нойер достигна до топката и с ъс силен удар и рикошет, топката влетя във вратата за 1:1.

Само седем минути след това ЦСКА стигна до обрат, след като две от резервите на "армейците" стреляха към вратата на Берое. Марселино Кареасо уцели гредата, а при добавката Браян Морено реализира за 2:1.

Минути преди края бърза атака по левия фланг завърши с удар на Дюкенс Назон, Караджов спаси, но последва добавка от хаитянина за 3:1.

В последната минута от мача Иван Турицов се разписа от дузпа за 4:1, а в продължението на срещата ЦСКА остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Християн Петров.

БЕРОЕ - ЦСКА 1:4
1:0 Симеон Мечев (55'), 1:1 Брадли де Нойер (70'), 1:2 Браян Морено (77'), 1:3 Дюкенс Назон (85'), 1:4 Иван Турицов (90+1')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя. ЦСКА се радва на мощна подкрепа по трибуните, а секторът за гости в Стара Загора е препълнен.
5' Първа опасност в мача! Атака на ЦСКА завърши с прострелно центриране към Лазар Туфегджич, но бранител на Берое изчисти топката.
8' Добра възможност за Берое! Вини Трибуле стреля силно, но Бусато се справи.
20' Спас Георгиев опита удар от дистанция, но топката прелетя високо над напречната греда.
25'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Амос Юга изпусна Вини Трибуле, той влезе в наказателното поле и бе пресрещнат от Густаво Бусато, след което падна. Реферът Георги Давидов обаче даде знак играта да продължи въпреки исканията на домакините за наказателен удар.
33'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Берое! Вини Трибуле изскочи зад отбраната на ЦСКА, след това преодоля и Бусато, за да вкара топката в мрежата. На повторенията обаче се видя, че той е в засада в момента на паса. а освен това докосва топката с ръка след реакцията на вратаря на ЦСКА.
38' Лазар Туфегджич нахлу в наказателното поле на Берое, опита да намери Брадли де Нойер, но двамата не се разбраха и топката излезе в аут.
45+1' Нова възможност за ЦСКА! Маурисио Гарсес стреля с глава, но топката премина встрани от вратата.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47'  Страхотна възможност за ЦСКА! Лазар Туфегджич стреля с глава на близката греда, Иван Караджов спаси, а Дюкенс Назон се размина с топката при опита за добавка.
55'  ГООООЛ за Берое! Симеон Мечев пое топката в половината на ЦСКА и от около 25-30 метра изстреля силно топката, която след неумела намеса на Бусато, се спря в мрежата.
60' Шанс за гостите! Амос Юга се извиси във въздуха при корнер и стреля, но топката премина над вратата.
63'  ГРЕДА за ЦСКА! Новото попълнение Тобиас Хайнц стреля технично, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Караджов.
70'  ГООООЛ за ЦСКА! Брадли де Нойер достигна до топката след атака на "червените" отдясно и със силен удар я прати във вратата.
77'  ГООООЛ за ЦСКА! Атака на ЦСКА завърши с удар в гредата на Марселино Кареасо, след което топката достигна до непокрития Браян Морено и той без проблем я насочи в мрежата.
85'  ГООООЛ за ЦСКА! Брадли де Нойер намери Дюкенс Назон в наказателното поле, първият му удар бе отбит от Караджов, но вратарят бе безпомощен при добавката - 3:1!
90'  ДУЗПА за ЦСКА! Йоан Бауренски фаулира Марселино Кареасо и Георги Давидов посочи бялата точка.
90+1'  ГООООЛ за ЦСКА! Иван Турицов бележи с удар в средата на вратата.
90+3'  ЧЕРВЕН КАРТОН за Християн Петров! Бранителят напуска играта след втори жълт картон.
90+5' Край на мача.

БероеБЕРОЕ: 73. Иван Караджов , 3. Сана Гомеш (76  2. Густаво Каскардо) , 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 14. Педро Енрике , 15. Георги Динков (83' 19. Васил Василев) , 16. Симеон Мечев , 17. Спас Георгиев, 21.  Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев (71'  7. Йоан Бауренски), 98. Тонислав Йорданов (72'  9. Калоян Кръстев)
Резерви: 23. Иван Гошев, 11. Денислав Станчев, 18. Дамян Йорданов, 44. Атанас Йорданов
Треньор: Николай Киров

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров , 21. Амос Юга , 2. Юрген Матай , 10. Маурисио Гарсес (77  19. Иван Турицов ), 5. Брадли де Нойер , 7. Джонатан Линдсет , 3. Жеферсон (61 26. Марселино Кареасо), 15. Тибо Вион (61 14. Тобиас Хайнц) , 11. Лазар Туфегджич (61 28. Браян Морено ) , 9. Дюкенс Назон  (89'  8. Станислав Шопов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 23. Жираир Шагоян, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович
Треньор: Саша Илич

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Георги Давидов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР