Левски и ЦСКА завършиха при нулево равенство на Националния стадион „Васил Левски“ в 151-ото издание на вечното дерби за първенство. Срещата от програмата на 21 кръг на efbet Лигата беше чакана с огромно нетърпение цяла зима, още повече заради последните събития при „сините“, които се оказаха в много трудно финансово положение.

В крайна сметка двата тима предложиха нервен двубой без множество голови положения, а двамата вратари имаха по една решителна намеса. Левски продължава да няма загуба в първенството вече пети пореден мач. ЦСКА също е в серия без поражение в шампионата. „Армейците“ не познават вкуса на поражението вече осем срещи, в които не са допуснали гол. В същото време „червените“ отново демонстрираха головата немощ, която показаха по време на зимната подготовка в Испания, където не успяха да се разпишат нито един път.

След като остави новите попълнения Симеон Славчев, Стайн Спиерингс и Деян Лозев сред резервите, Петър Хубчев заложи на схема 4-3-3 без чист централен нападател. На младока Станислав Иванов се падна отговорността да води атаката на Левски, а задачата да го подкрепят по фланговете получиха Паулиньо и Франко Мазурек. Зад тях беше триото Мартин Райнов, Филипе Нашименто и Хали Тиам.

Милош Крушчич получи три сериозни удара по плановете си в навечерието на двубоя. Първо за дербито заради контузии отпаднаха Раул Албентоса и Тиаго Родригес, а на последната тренировка травма е получил Пламен Гълъбов, който е трябвало да заеме мястото на Албентоса в защитата. Така до Петър Занев се появи Валентин Антов, Мазику и Бикел бяха по двата фланга на отбраната. Крушчич заложи на 4-2-3-1. В предни позиции беше Али Соу, който трябваше да бъде подхранван с пасове от Стефано Белтраме, Евандро и Едвин Джеси.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Мачът започна с по едно разменено положение за двата отбора. Първо Ейолфсон стреля неточно към вратата на ЦСКА, а след това удар на Евандро излезе в корнер след рикошет. В 10-ата минута Петър Хубчев трябваше да прави промяна в плановете си, след като Мартин Райнов получи фрактура на носа и беше заменен принудително от Симеон Славчев, който влезе в игра със счупен пръст на десния крак.

В средата на първата част треньорите на ЦСКА реагираха бурно край страничната линия и бяха предупредени. Асистентът Добри Митов дори беше изгонен на трибуните. В 31-ата минута „червените“ претендираха за дузпа, след като топката се удари в лявата ръка на Живко Миланов при центриране на Мазику от лявото крило. Георги Кабаков обаче не уважи протестите на „червените“.

Второто полувреме започна с предимство на ЦСКА и още в първите минути „армейците“ имаха три опасни положения пред вратата на Милан Миятович. При едно от тях топката се отби в левия страничен стълб след удар на Евандро. В 66-ата минута Густаво Бусато пък се намеси решително при опасен изстрел на Живко Миланов от фаул.

Четвърт час преди края на мача Левски остана с човек по-малко, след като Нуно Рейш получи втори жълт картон заради нарушение срещу Вив Соломон-Отабор край страничната линия. До края на мача и двата тима не успяха да създадат опасни положения и се разделиха при нулево равенство. След последния съдийски сигнал капитанът на ЦСКА Петър Занев получи червен картон заради бурно недоволство към рефера Георги Кабаков.

ЛЕВСКИ – ЦСКА 0:0

По-интересното по минути
1 – Начало на мача. Срещата започна с минута мълчание в памет на фена на Ботев (Пловдив) Тоско Бозаджийски
5 -  Ейолфсон от вратарското поле на ЦСКА стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина над вратата
7 -  ЦСКА отговори с опасна атака, при която Евандро стреля, но след рикошет топката излезе в корнер
10 -  Принудителна смяна за Левски. Мартин Райнов получи фрактура на носа след сблъсък с Евандро и беше заменен от Симеон Славчев, който ще играе със счупен пръст
11 - Далечен удар на Горанов минава над вратата на ЦСКА
20 - Разбъркване в наказателното поле на Бусато след центриране от фаул, но това не води до опасност за вратаря на "червените"
22 -  Жълт картон за Милош Крушчич за бурна проява край страничната линия
25 -  Помощник-треньорът на ЦСКА Добри Митов е отстранен от резервната скамейка, след като протестира заради жълт картон на Валентин Антов
27 - Удар на Симеон Славчев от границата на наказателното поле, но над вратата на ЦСКА
31 -  ЦСКА протестира за дузпа, след като центриране на Мазику се отби в лявата ръка на Живко Миланов. Кабаков подминава претенциите на "червените"
35 - Гол на Али Соу беше отменен заради засада
41 - Далечен удар на Белтраме минава над вратата на Левски
43 -  Паулиньо проби в наказателното поле на ЦСКА, но стреля високо над вратата на Бусато
45+1 - Мазурек би извън наказателното поле, но ударът беше много неточен
45+3 - Край на първото полувреме
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме
47-  ГРЕДА! Евандро опита нестандартен удар от неудобна позиция, но топката опита странна парабола и се отби в левия страничен стълб на вратата на Миятович
49 -  Белтраме се оказа на опасна позиция пред вратарското поле на Левски, но Миятович с една ръка спаси удара на италианеца
51 -  Али Соу стрела мощно от наказателното поле на Левски, но топката се отби в крака на защитник на "сините"
55 - Неумела намеса на Густаво Бусато след далечен удар на Хали Тиам можеше да коства скъпо на ЦСКА, но топката излезе в корнер
58 - Паулиньо стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излиза в корнер
66 -  Бусато се намеси решително и изби в корнер, след като удар на Живко Миланов от фаул летеше към горния десен ъгъл на вратата на ЦСКА
75 -  Втори картон за Нуно Рейш, който извърши груб фаул срещу Вив Соломон-Отабор край страничната линия. Португалецът имаше жълт картон от първото полувреме
78 - Али Соу стреля с глава, но слабо и неточно
90 - Холмар Ейолфсон би неточно с глава след центриране на Нашименто от фаул
90+5 - Край на мача
90+6 -  Червен картон за Петър Занев заради недоволство към Георги Кабаков

Левски: 1.Милан Миятович, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон, 22.Нуно Рейш , 20.Живко Миланов , 23.Хали Тиам, 70.Мартин Райнов (10-8.Симеон Славчев, 82-26.Деян Лозев), 14.Филипе Нашименто, 10.Франко Мазурек (57-29.Станислав Костов), 7.Паулиньо , 99.Станислав Иванов
Резерви: 12.Петър Иванов, 8.Симеон Славчев, 9.Дени Алар, 11.Здравко Димитров, 26.Деян Лозев, 29.Станислав Костов, 40.Стайн Спиерингс
Треньор: Петър Хубчев

ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 16.Жанио Бикел , 26.Валентин Антов , 11.Петър Занев, 18.Брадли Мазику, 6.Рубен Пинто, 15.Кристиян Малинов , 21.Едвин Джеси (71-14.Вив Соломон-Отабор), 24.Стефано Белтраме (82-17.Енрике Рафаел), 10.Евандро (87-9.Томи Юрич ), 22.Али Соу
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон, 4.Божидар Чорбаджийски, 14.Вив Соломон-Отабор, 17.Енрике Рафаел, 19.Иван Турицов, 9.Томи Юрич
Треньор: Милош Крушчич

София, "Васил Левски"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020