ЦСКА загуби срещу Левски с 1:2. Това бе първо поражение за “червените” в Първа лига от 5 ноември 2016 година (1:2 от Лудогорец). Последваха девет поредни двубоя, в които ЦСКА постигна шест успеха и три равенства, докато не загуби от Левски в събота.

Освен серията от девет кръга без загуба, Левски спря още по-впечатляваща серия. Тази на вратаря Георги Китанов. Той не бе допускал гол 725 минути. За последно извади топката от мрежата си на 27 ноември 2016 година (1:1 с Верея). Последваха седем напълно “сухи” мача за стража преди дербито с Левски.

Китанов се нарежда на 11-о място във вечната класация на българския елит по показател "суха мрежа". Той остана само на 3 минути от постижението на Георги Петков. Опитният страж не допусна гол 728 минути с екипа на Славия през сезон 2015/16. Водач в ранглистата е легендата на ЦСКА Стоян Йорданов с 1202 игрови минути без гол през сезон 1970/71.