Лeвски допусна конфузна загуба с 0:2 от Берое в петък на "Герена" и заралии продължиха да препъват "сините". Отборът от Стара Загора определено се превръща в комшар за столичния гранд. Нещо повече - Кошмара (б.р. - Сантяго Годой) пак наказа Левски.

Проверка на БЛИЦ установи, че в последните 15 мача между двата отбора Берое има повече победи от "сините" - 7 срещу 6.

Заралии измъкнаха 4 успеха при последните си 8 визити на "Герена". При предишните им 3 срещи в дома на Левски домакините трудно печелеха - само с гол разлика - два пъти по 1:0 и веднъж 2:1.

Преди това Берое често препъваше "сините", а на 27 октомври 2023 г. при победата с 2:1 за старозагорци отново Кошмара наказа столичани. 23-годишният аржентинец се разписа тогава в 73-ата минута, оформяйки крайния резултат. В петък Годой отново вкара втория гол - в 83-ата минута.