Лудогорец взе само точка от гостуването на Виктория (Пилзен) - 0:0, във втория си мач от основната фаза на Лига Европа. "Орлите" могат да съжаляват, че спечелиха, тъй като Якуб Пьотровски пропусна дузпа в 52-ата минута. Мачът беше евродебют за новия наставник на българския шампион Игор Йовичевич.

Припомняме, че в първия си двубой "орлите" загубиха у дома от Славия (Прага) с 0:2. Чехите пък взеха точка от Айнтрахт (Франкфурт) след зрелищно 3:3.

Игор Йовичевич изненада с титулярния състав за срещата в Пилзен. На вратата беше Хендрик Бонман за сметка на Серджио Падт. Националът Ивайло Чочев също стартира от първата минута. Промяна имаше и на върха на атаката - Руан Круз бе титуляр, а швейцарският национал Квадво Дуа остана резерва и се появи в игра през втората част.

Бившият футболист на Левски Рикардиньо влезе на смяна за чехите.

Началните минути на мача в Пилзен бяха равностойни. Двех върна слабо топката към Мартин Йедличка, а Руан Круз пресира стража на домакините, който изрита силно напред и се справи. В 16-ата минута Аслак Фон Витри сгреши с подаване, а Иржи Панош отне топката, опита пас към Каду, чийто удар беше блокиран. Малко след това отбраната на "орлите" пак се пропука, а Принс Квабена Аду стреля, Бонман се справи.

В 23-ата минута удари на Якуб Пьотровски и Руан Круз последователно бяха блокирани от бранители на чехите. В 25-ата Вацлав Йемелка стреля с глава, но без да притесни Бонман.

Игор Йовичевич трябваше да прави принудителна смяна. Получилият контузия Кайо Видал отстъпи мястото си на Агибу Камара в 34-ата минута.

В следващите минути надлъгването продължи, като домакините отправиха само един точен удар през първата част, а Лудогорец нито един.

Три след подновяването на играта Сон свали с глава към Агигбу Камара, който опита да овладее, а топката срещна ръката на Йемелка от Виктория. Реферът от Унгария остана безмълвен, но секунди след това беше привикан да прегледа ситуацията с ВАР. В 50-ата минута Тамаш Богнар посочи бялата точка. Капитанът Якуб Пьотровски обаче не успя да се разпише. Полякът стреля към долния ляв ъгъл по земя, а Мартин Йедличка спаси удара му.

В 65-ата Рик Джонатан пробва центриране към Ивайло Чочев, но българинът не успя да завърши ситуацията.

В 67-ата Игор Йовичевич извади от игра Руан Круз и пусна Квадво Дуа. Швейцарският национал центрира по земя към Рик Джонатан веднага след появата си на терена, но Ян Копич изчисти пред бразилеца от Лудогорец.

Малко след това в игра за чехите се появи бившият нападател на Левски Рикардиньо.

В 73-ата минута Даниел Вашулин се измъкна отлично в наказателното поле на Лудогорец и стреля, за късмет на "орлите" топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Бонман.

Четвърт час преди края Ивайло Чочев бе изведен от терена със специалната количка, която изкарва тежко контузените футболисти, но впоследствие се изправи и на собствен ход седна на пейката. На негово място се появи Дерой Дуарте. Диниш Алмейда също се оплака от някакви болки и бе заменен от Георги Терзиев.

В 80-ата минута удар на Вашулин беше спасен от Бонман.

Във втората минута на добавеното време Лукаш Калвач отправи силен удар, топката профуча на сантиметри над напречната греда и срещата приключи 0:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 0:0

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.
17 - Принс Квабена Аду се възползва от грешка на защитниците на Лудогорец, стреля неточно в аут.
25 - Бонман улови топката, след като Вацлав Йемелка я засече с глава.
29  Кайо Видал е с контузия и не може да продължи.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Сон свали с глава към Агигбу Камара, който опита да овладее, а топката срещна ръката на Йемелка. Съдията от Унгария Тамаш Богнар остана безмълвен.
49  Реферът получи сигнал от асистентите си и отива да прегледа ситуацията на ВАР.
50   ДУЗПА за Лудогорец! Богнар се увери на монитора, че Йемелка играе с ръка в наказателното поле на Виктория (Пилзен) и посочи бялата точка.
52  НЯМА ГОЛ! Разочароващо изпълнение на Якуб Пьотровски и нулевото равенство се запазва. Капитанът на Лудогорец стреля към долния ляв ъгъл на Мартин Йедличка, който спаси.
60 - Бонман спаси удар на Каду.
71  Бившият нападател на Левски Рикардиньо влезе в игра за Виктория (Пилзен).
73  ГРЕДА след удар на Даниел Вашулин. Играчът на домакините се измъкна отлично в наказателното поле на Лудогорец и стреля, топката срещна десния страничен стълб на вратата на Бонман.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+7 - Край на мача.

FC Viktoria Plzeň
ВИКТОРИЯ (Пилзен): 16. Мартин Йедличка, 40. Сампсон Двех, 3. Светозар Маркович, 21. Вацлав Йемелка, 33. Ерик Жирка (64  10.Ян Копич), 6. Лукаш Черв, 23. Лукаш Калвач (к) , 22. Каду, 20. Иржи Панош (46  51.Даниел Вашулин), 31. Павел Шулц , 80. Принс Квабена Аду (71  9.Рикардиньо)
Резерви: 13. Мариан Твърдон, 2. Лукаш Хейда, 5. Ян Палуска, 9. Рикардиньо, 10. Ян Копич, 11. Матей Видра, 12. Александр Сойка, 18. Йон Москера, 24. Милан Хавел, 29. Том Слончик, 32. Матей Валента, 51. Даниел Вашулин
Треньор: Мирослав Кубек

PFK Ludogorets 1945 Razgrad
ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда  (78  5.Георги Teрзиев), 17. Сон , 18. Ивайло Чочев  (78  23.Дерой Дуарте), 30. Педро Нареси , 6. Якуб Пьотровски (к), 11. Кайо Видал  (34  20.Агибу Камара), 7. Рик Джонатан , 12. Руан Круз (67  9.Квадво Дуа)
Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 9. Квадво Дуа, 14. Дени Групер, 20. Агибу Камара, 23. Дерой Дуарте, 63. Атанас Пемперски, 77. Ерик Маркус
Треньор: Игор Йовичевич

Пилзен, „Дусан Арена“
Съдия: Тамаш Богнар (Унгария)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР