Спартак (Варна) надви с 1:0 Локомотив (Пловдив) като домакин в мач от 13-ия кръг на българското първенство. Николай Киров дебютира успешно като старши треньор на спартаклии днес, а автор на единственото попадение в мача стана резервата Бернардо Коуто - Берна в 87-мата минута.

В 24-тата минута имаше много спорна ситуация, след като Ахмед Ахмедов почти от голлинията засече топката във вратата на Локомотив, но попадението бе анулирано, тъй като реферите прецениха, че нападателят е играл с ръка.

В 58-мата минута червен картон получи Мартин Паскалев от "железничарите", след като бързо натрупа две официални предупреждения.

Това наклони определено везните в полза на Спартак и три минути преди края резервата Берна се оказа най-съобразителен в наказателното поле на пловдивчани. След спасяване на Луков след удар на Ахмедов, топката попадна право в португалеца и той не пропусна да вкара така чакания гол, а след това си свали фланелката в изблик на радост и бе изгонен от игра, тъй като му бе показан жълт картон, който бе втори за него.

Изравняването на броя на играчите от двата отбора на терена обаче не оказа влияние върху мача в оставащите минути и Спартак записа седма победа за сезона, като събра 24 точки и изпревари Черно море, изкачвайки се на четвърта позиция в класирането. Локомотив е 10-и с 13 точки, като претърпя днес шесто поражение за сезона в първенството.

Най-важното по минути:

1 - Начало на мача

1 - Секунди след началото на мача Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на гостите, но съдиите прецениха, че няма основания за дузпа.

23 - Удар на Ахмед Ахмедов от дъгата на наказателното поле, топката излиза в корнер.

24 - Гол за Спартак, който бе анулиран! След изпълнението на ъгловия удар Александър Цветков игра с глава, а Ахмед Ахмедов почти от голлинията я насочи във вратата. Изглеждаше, че домакините са реализирали попадение, но впоследствие то бе отменено, като съдийското решение бе за игра с ръка на Ахмедов.

45 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на втората част.

58 - Червен картон! Гостите остават с 10 души на терена! С втори жълт картон е изгонен Мартин Паскалев!

81 - Огромен пропуск за появилия се на терена минути по-рано Франк Риволиер. Той бе намерен с отличен пас отдясно на 3-4 метра пред вратата на Локомотив, но стреля неточно.

83 - Ахмедов падна на тревата след съприкосновение с противников играч, но и в тази ситуация не бе отсъдена дузпа.

87 - ГОООЛ! Бернардо Коуто - Берна даде преднина на Спартак в резултата. Появилият се броени минути по-рано на терена португалец изпрати топката във вратата на "смърфовете", след като стражът Мартин Луков секунди преди това спаси удар от непосредствена близост на Ахмедов.

88 - Червен картон! Авторът на гола Берна получи втори жълт картон, след като си свали фланелката от радост след попадението и трябваше да напусне игра.

90 - Край на мача

СПАРТАК (ВН) - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:0

1:0 Берна (87)

СПАРТАК (ВН): 76.Мартин Мирославов Величков,3. Матео Юрич Петрашило, 4.Франьо Пърце, 6.Александър Александров Цветков, 8.Филип Лесняк (80-Берна), 14.Ивей Белграве Ромееш Натаниел, 16.Кристиан Илич (71-Риволиер), 21.Па Момоду Конате (46-Митев), 29.Ахмед Йълмъзов Ахмедов (90+4-Халачев), 39.Антонио Венциславов Вутов, 44.Ангел Симеонов Грънчов

Резерви
89.Никола Валентинов Виденов, 5.Йоан Христов Бауренски, 7.Бернардо Маркес Дуарте Куто, 9.Франк Силвестър Риволиер, 11.Виктор Стефанов Митев, 17.Цветослав Маринов, 18.Даниел Иванов Иванов, 88.Радослав Бончев Димитров, 99.Даниел Халачев

Треньор: Николай Киров

ЛОКОМОТИВ (ПД): 88.Мартин Божидаров Луков, 44.Ангел Стефанов Лясков, 91.Хорхе Сегура Портокареро (90-Медвед), 3.Калоян Калинов Костов (46 - 4. Мартин Паскалев), 71.Оливер Уабо Камдем, 12.Ефе Али Али, 22.Ивайло Ивайлов Иванов, 99.Жулиен Ели Лами (78 - 16. Кристиян Пешов), 80.Марсилио Силва Де Лима (63 - 10. Мартин Петков), 14.Димитър Красимиров Илиев (63 - 19. Мартин Хайдаров), 9.Хуан Естебан Переа Санчес