Германия прегази Латвия със 7:1 в последната си контрола от подготовката за Европейското първенство, което се проведе от 11 юни до 11 юли.

Робин Госенс (19) начало на головото шоу в Дюселдорф, възползвайки се от пас на Кай Хавертц, а Илкай Гюндоган (21) и Томас Мюлер (27) направиха разликата класическа.

В 39-ата минута вратарят Роберт Озолс си вкара автогол, а Серж Гнабри (45) реализира последното попадение за първата част след асистенция на Матс Хумелс.

Тимо Вернер (50) направи резултата 6:0 след подаване на Йошуа Кимих и домакините намалиха оборотите след това. Алексейс Савелйевс (75) се разписа за гостите след пас на Раймондс Кролс, но секунди по-късно Томас Мюлер изведе Лерой Сане (76), който оформи крайния резултат. До края на мача играчите на Йоахим Льов продължиха да търсят още попадения, но такива не паднаха във вратата на Роберт Озолс.

Бундестимът започва Евро 2020 срещу световния шампион Франция на 15 юни в Мюнхен, а другите тимове в група „F“ са еверопейският първенец Португалия и Унгария.