ГРУПА „D“ - ТУК   ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Англия и Шотландия завършиха 0:0 на "Уембли" в британското дерби от група "D" на Евро 2020 и запазват своите шансове да продължат в следващата фаза.

"Трите лъва" спечелиха си първия мач на Евро 2020, след като се наложиха с 1:0 над Хърватия и имат 4 точки на втората позиция. Шотландия пък отстъпи с 0:2 пред Чехия и с първата спечелена точка остават в играта за класиране на 1/8-финалите.

"Гайдарите" първи създадоха опасна ситуация под дъжда в противниковото наказателно поле, след като още в 4-ата минута Стивън О'Донъл намери непокрития в наказателното поле на Англия Че Адамс, който отправи удар, но той бе блокиран от Джон Стоунс. Три минути след това Мейсън Маунт центрира от пряк свободен удар и Деклан Райс игра с топката, но не затрудни Дейвид Маршал. В 12-ата минута след центриране от корнер Джон Стоунс отправи удар с глава и прати топката в страничната греда. Малко след това Мейсън Маунт излезе на чудесна позиция, но не се възползва от паса на Рахийм Стърлинг и не намери целта.

Англичаните имаха инициативата, но след половин час игра вратарят им Джордан Пикфорд направи страхотно спасяване след удар на Стивън О'Донъл, който засече центриране отляво.  При добавката Че Адамс стреля с глава, но много неточно. "Трите лъва" опитаха да вдигнат оборотите в заключителните минути на първото полувреме, но Хари Кейн и компания не успяха да застрашат вратата на Дейвид Маршал, а неговите съотборници заиграха доста по-добре.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката англичаните започнаха динамично и в 48-ата минута Мейсън Маунт бе близо до гола, но Маршал спаси и изби в корнер. В 55-ата минута Хари Кейн даде хубав пас към Рийс Джеймс, който шутира от границата на наказателното поле над вратата. Седем минути по-късно след центриране от корнер Ханли свали топката за Линдън Дайкс, който отправи удар, но Рийс Джеймс изчисти топката пред голлинията на английската врата.

В заключителните минути играта се накъса и двата тима рядко поглеждаха в предни позиции. В добавеното време се стигна до разбъркване в наказателното поле на шотландците и в крайна сметка бе отсъдено нарушение срещу вратаря Дейвид Маршал.

В последните си срещи от групата Англия играе срещу Чехия, като и двата тима имат по 4 точки, а Шотландия се изправя срещу Хърватия, чийто тим също като "гайдарите" е с една точка.

АНГЛИЯ - ШОТЛАНДИЯ 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Стивън О'Донъл намери непокрития в наказателното поле на Англия Че Адамс, който отправи удар, но той бе блокиран от Джон Стоунс
7 - Мейсън Маунт центрира от пряк свободен удар и Деклан Райс игра с топката, но не затрудни Дейвид Маршал
11 - Маун опита удар от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в корнер
12 - ГРЕДА за Англия! След центрирането от корнера Джон Стоунс се извиси над всички и прати топката в страничната греда
13 - Рахийм Стърлинг навлезе в наказателното поле и намери Мейсън Маунт, който засече опасно, но топката премина встрани от вратата
17 - Фил Фодън е изведен зад шотландската защита, но е вдигнат флага на страничния съдия за засада
22 - Удар от далечна дистанция на Тиърни не намери целта
29 - Хари Кейн засече центриране отдясно и прати топката встрани от вратата, но е отсъдена и засада
30 - Джордан Пикфорд направи страхотно спасяване след удар на Стивън О'Донъл, който засече центриране отляво
41 - Шотландците поизравниха играта в края на полувремето
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Люк Шоу получи топката в наказателното поле и веднага потърси подаване, но защитник на Шотландия изчисти топката
48 - Мейсън Маунт бе близо до гола с удар отдалеч, но Маршал спаси и отклони топката в корнер
55 - Хари Кейн даде хубав пас към Рийс Джеймс, който шутира от границата на наказателното поле над вратата
56 - Че Адамс нахлу в английското наказателно поле, но ударът му бе блокиран
58 - Хари Кейн центрира от пряк свободен удар, но е отсъдена засада
62 - След центриране от корнер Ханли свали топката за Линдън Дайкс, който отправи удар, но Рийс Джеймс изчисти топката пред голлинията
72 - Мейсън Маунд изведе Люк Шоу в наказателното поле, но последният шутира много неточно
78 - Че Адамс отправи твърде неточен удар от удобна позиция след центриране в наказателното поле
85 - Играта се накъса и двата тима рядко поглеждаха към вратата на съперника
90+1 - Разбъркване в наказателното поле на шотландците, но англичаните не успяха да се ориентират добре и в крайна сметка играч на "трите лъва" извърши нарушение срещу вратаря Дейвид Маршал
90+2 - Край на мача! Англия и Шотландия завършиха 0:0 в британския сблъсък на "Уембли"

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 3. Люк Шоу, 4. Деклан Райс, 5. Джон Соунс, 9. Хари Кейн (к) (74 11. Маркъс Рашфорд), 10. Рахийм Стърлинг, 14. Калвин Филипс, 15. Тайрън Мингс, 19. Мейсън Маунт, 20. Фил Фодън (63 7. Джак Грийлиш), 24. Рийс Джеймс
Резерви: 13. Арън Рамсдейл, 23. Сам Джонстън, 6. Хари Магуайър, 7. Джак Грийлиш, 8. Джордан Хендерсън, 11. Маркъс Рашфорд, 12. Киерън Трипиър, 16. Конър Коуди, 17. Джейдън Санчо, 18. Доминик Калвърт-Люин, 21. Бен Чилуел, 26. Джъд Белингам
Селекционер: Гарет Саутгейт

Шотландия: 1. Дейвид Маршал, 2. Стивън О'Донъл , 3. Андрю Робъртсън (к), 4. Скот МакТоминей, 5. Грант Ханли, 6. Киерън Тиърни, 7. Джон МакГин , 8. Калъм МакГрегър, 9. Линдън Дайкс, 10. Че Адамс (85 19. Кевин Нисбет), 23. Били Гилмор (76 17. Стюарт Армстронг)
Резерви: 12. Крейг Гордън, 21. Джон МакЛафлин, 11. Райън Кристи, 14. Джон Флек, 16. Лиъм Купър, 17. Стюарт Армстронг, 19. Кевин Нисбет, 20. Райън Фрейзър, 22. Нейтън Патерсън, 24. Джак Хендри, 25. Джеймс Форест, 26. Скот МакКена
Селекционер: Стийв Кларк

Стадион: "Уембли", Лондон
Съдия: Антонио Матеу Лаос (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ