ГРУПА „С“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Украйна победи Северна Македония с 2:1 среща от група С на Евро 2020 на "Арена Национал" в Румъния. Двубоят беше първи в историята на европейските първенства, който е ръководен от рефер извън Европа - Фернандо Андрес Рапалини от Аржентина.

Украинците започнаха много по-активно срещата и в първия четвърт час пропиляха няколко добри положения. Македонците отвърнаха с два удара на Бобан Николов и Елийф Елмас, след което дойдоха минутите на Андрий Ярмоленко. Нападателят пропусна две положения в 23-ата и 27-ата минута, но в 29-ата се разписа и откри резултата (1:0). Само пет минути след това Роман Яремчук се измъкна от отбраната и вкара за 2:0.

Звездата на Северна Македония Горан Пандев прати топката във вратата на Украйна в 39-ата минута, но попадението му беше отменено заради засада.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Втората част започна с невероятен пропуск на Ариан Адеми от Северна Македония, който не успя от близко разстояние да преодолее вратаря на Украйна. Съперникът веднага реагира, а Малиновски и Забарни се отчетоха с пропуски.

Малко преди изтичането на час игра топката срещна напречната греда на вратата на Украйна, а Горан Пандев беше фаулиран при опита си да я довкара. Аржентинският съдия Фернандо Андрес Рапалини отсъди дузпа. Езджан Алиоски пропусна при първия опит, но беше безкомпромисен при добавката (1:2).

Десет минути преди края на мача реферът видя игра с ръка след ВАР и отсъди дузпа за Украйна, но Малиновски пропусна да вкара след страхотна намеса на Димитриевски.

Украйна се изравни по точки с лидерите Австрия и Нидерландия (по 3), които играят от 22:00 часа днес, докато Северна Македония почти сигурно напуска Евро 2020 с 0 точки от два мача.

УКРАЙНА - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 2:1
1:0 Андрий Ярмоленко (29'), 2:0 Роман Яремчук (33'), 2:1 Езджан Алиоски (56')

По-важно от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' По-активно начало на Украйна, тимът се настани в половината на Северна Македония.
7'  Първи точен удар в мача! Ярмоленко стреля в близкия ъгъл, но Ристовски се справи.
11' Роман Яремчук излезе на добра позиция, но в последния момент реши да подава и топката беше избита.
15' Шанс за Северна Македония! Бобан Николов стреля, но топката се отби в главата на бранител.
16' Още една възможност за македонците! Елийф Елмас получи в наказателното поле, но не намери добре топката.
23'  Поредна възможност за Украйна! Андрий Ярмоленко стреля, но изстрелът му бе блокиран.
27'  Нова страхотна възможност за Украйна! Ярмоленко се измъкна отлично от засадата и стреля от близка дистанция с левия крак, но стражът на северномакедонците бе на мястото си.
29' ГОООЛ за Украйна! Андрей Ярмоленко се оказа сам на далечната греда след  корнер, при който негов съотборник отклони топката. 1:0!
33' ГОООЛ за Украйна! Роман Яремчук се измъкна от защитата и стреля в близкия ъгъл за 2:0.
39'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Македония! Горан Пандев се пребори със защитник и прати топката покрай вратаря, но се оказа, че е бил за засада.
43' Микола Шапаренко влезе на скорост в наказателното поле на Северна Македония и падна, но получи жълт картон за симулация.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Невероятна възможност за Северна Македония! Ариан Адеми се озова сам срещу Столе Димитриевски, стреля в близкия ъгъл, но стражът се справи.
50' Статично положение по лявото крило. Руслан Малиновски опита да изненада Димитриевски, но вратарят се справи.
51' Нова опасност пред вратата на македонците, Илия Забарни опита удар с глава, но вратарят се справи.
55'  ДУЗПА за Северна Македония! Топката срещна напречната греда, Горан Пандев опита да я довкара, но беше изритан, а реферът посочи бялата точка.
56'  ГОООЛ на Езджан Алиоски! Вратарят спаси удара му от дузпа, но беше безпомощен при добавката.
65'  Пропуск пред вратата на Северна Македония! Олександър Караваев проби по дясното крило и върна към Ярмоленко, той пропусна топката, а Руслан Малиновски стреля, но Димитриевски се справи.
68'  Възможност за македонците! Александър Трайковски стреля, но Георгий Бушчан изби.
74' Резервата Виктор Циганков пропусна да реши всичко в мача, но стреля покрай вратата.
82'  ДУЗПА за Украйна! Реферът видя игра с ръка след ВАР и посочи бялата точка.
84' ПРОПУСК на Руслан Малиновски!!!
90+3 Последен опит за Северна Македония. Александър Трайковски стреля, но неточно.
90+4' Край на мача.

Football Federation of Ukraine & Ukraine National Football Team Logo  Download VectorУКРАЙНА: 1. Георгий Бушчан, 6. Тарас Степаненко, 7. Андрий Ярмоленко  (70  15. Виктор Циганков), 8. Руслан Малиновски (90+2   2. Едуард Собол), 9. Роман Яремчук  (70  19. Артьом Беседин), 10. Микола Шапаренко (78  5. Серхий Сидорчук), 13. Илия Забарни, 16. Виталий Миколенко, 17. Олександър Зинченко, 21. Олександър Караваев, 22. Микола Матвийенко
Резерви: Андрий Пятов, 23. Анатоли Трубин, 3. Георгий Судаков, 4. Серхий Кривстов, 11. Марлос, 14. Йевхен Макаренко, 24. Олександър Тимчук, 26. Артьом Добвик

North Macedonia national football team - WikipediaСЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ: 1. Столе Димитриевски, 6. Висар Муслиу, 14. Дарко Велковски  (85  7. Иван Тричковски), 13. Стефан Ристовски, 8. Езджан Алиоски , 20. Стефан Спировски (46   25. Дарко Чурлинов), 5. Ариан Адеми (85  4. Кире Ристевски), 16. Бобан Николов (46  9. Александър Трайковски), 17. Енис Барди (77  24. Даниел Аврамовски), 21. Елийф Елмас, 10. Горан Пандев
Резерви: 12. Ристо Янков, 22. Дамян Сисковски, 2. Езгон Бейтулай, 11. Ферхан Хасани, 15. Тихомир Костадинов, 23. Марян Радески, 26. Милан Ристовски

Съдия: Фернандо Андрес Рапалини (Аржентина)
Стадион: "Арена Национал", Румъния
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ