Байер (Леверкузен) загуби у дома от Фрайбург с 1:2 в последния мач от 23-ия кръг в германската Бундеслига и вече пет поредни мача във всички турнири е без победа.

През първото полувреме "аспирините" пропуснаха доста положения, а Фрайбург се разигра след почивката и поведе с гол на Ермедин Демирович (50), а асистиралият му Лукас Хьолер (61) удвои аванса на гостите.

Лукас Аларио изведе Леон Бейли (70), който с хубав удар намали изоставането на домакините, които нямаха сили за нещо повече и допуснаха поражение.

Тази загуба оставя Леверкузен с 37 точки на шестото място. Фрайбург пък вече е осми с 34 пункта.

По-рано днес в други срещи от кръга Унион (Берлин) и Хофенхайм завършиха 1:1, а Майнц 05 загуби с 0:1 у дома от Аугсбург.