Байер (Леверкузен) победи регионалния съперник Фортуна (Дюселдорф) с класиката 3:0 в последния мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига и се изкачи на петата позиция, само на 2 точки зад четвъртия Борусия (Дортмунд).

Кай Хавертц (40) даде аванс на „аспирините“ малко преди края на първата част след пас на Карим Белараби, а те продължиха да доминират и след почивката. Ларс Бендер (78) удвои преднината им след подаване на Демирбай, а в самия край аржентинецът Лукас Аларио (89-дузпа) оформи крайния резултат.

Така Леверкузен задмина Шалке 04 с една точка и вече е пети с 34, на 2 след четвъртия Дортмунд и на 6 след лидера РазенБалшпорт (Лайпциг). Фортуна е на последна позиция с едва 15 точки и на 3 от спасителното 15-о място, на което е Майнц 05.