Байерн разби като гост Фрайбург с 4:0 в последния мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига и записа пореден успех по пътя към титлата. Гостите бяха без Ариен Робен и Роберт Левандовски в състава си, но въпреки това доминираха през цялото време.

В 25-ата минута Александър Шволов си вкара автогол след удар на Томас Мюлер и баварците взеха преднина, а малко след това Корентен Толисо (28) със страхотен удар от далечна дистанция удвои аванса на гостите.

След почивката Сандро Вагнер (54) вкара гол №1500 за Байерн в германската Бундеслига и направи разликата класическа. Попадението бе преразгледано със системата за видеоповторения и признато. Томас Мюлер (69) пък оформи крайния резултат след асистенция на Йошуа Кимих. Това бе гол №102 за германския национал с екипа на баварците за първенство.

Така Байерн остава убедителен лидер с 63 точки и 20 аванс пред втория Шалке 04, а до края на сезона остават 9 кръга. Фрайбург е на 13-а позиция с 29 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!