Байерн срази у дома Аугсбург с 2:0 в баварския сблъсък от 25-ия кръг на германската Бундеслига и дръпна с 4 точки аванс на върха пред новия преследвач Борусия (Дортмунд).

Домакините от Мюнхен играха с ретро екипи по случай 120-годишнината от основаването на клуба. Те тотално проспаха първата част, в която не паднаха голове, а след почивката Томас Мюлер (53) ги изведе напред в резултата след асистенция на Жером Боатенг.

Футболистите на Ханс Флик обаче трябваше да треперят до самия край за трите точки. Гостите стигнаха до гол, дело на Флориан Нидерлехнер в добавеното време. Попадението обаче не бе зачетено заради засада, а секунди по-късно Леон Горетцка (90+1) оформи крайния резултат.

След успеха си Байерн е лидер с 55 точки и 4 повече от Борусия (Дортмунд). Аугсбург заема 14-а позиция с 27 точки и е на 9 над зоната на изпадащите.