Дебютантът в немския елит Унион (Берлин) продължава с добрите си изяви този сезон, след като спечели с 2:1 при визитата на Айнтрахт (Франкфурт) в последния мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, но скоро след почивката шведът Себастиан Андерсон (49) изведе гостите напред в резултат след пас на Ленц.

В 67-ата минута французинът Обите Н‘Дика си вкара автогол и удвои аванса на тима от столицата Берлин. В 79-ата минута пък Флориан Хюбнер от гостите също прати топката във вратата на своя тим и върна надеждите на „орлите“. Домакините обаче не успяха да материализират превъзходството си по отношение владеенето на топката и отправените удари и допуснаха втора поредна шампионатна загуба.

Унион спечели в три от последните си четири мача във всички турни и вече е десети с 29 точки, измествайки от тази позиция Айнтрахт, който е с точка по-малко в актива си.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 23 КРЪГ
21 февруари (петък)
Байерн – Падерборн 3:2
1:0 Гнабри (25), 1:1 Сърбени (44), 2:1 Левандовски (70), 2:2 Михел (75), 3:2 Левандовски (88)

22 февруари (събота)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм 1:1
1:0 Гинтер (11), 1:1 Лукас Рибейро (90)

Вердер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Загаду (52), 0:2 Холанд (66)

Херта – Кьолн 0:5
0:1 Кордоба (4), 0:2 Кордоба (22), 0:3 Кайнц (37), 0:4 Кайнц (62), 0:5 Марк Ут (69)

Фрайбург – Фортуна (Дюселдорф) 0:2
0:1 Хофман (37), 0:2 Томи (61)

Шалке 04 – РазенБалшпорт (Лайпциг) 0:5
0:1 Забитцер (1), 0:2 Вернер (61), 0:3 Халстенберг (67), 0:4 Анхелиньо (80), 0:5 Форсберг (89)